JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Już 23 czerwca otwieramy Arenę Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina w Kasinie Wielkiej. W tym dniu odbędzie się także spotkanie z Mają Włoszczowską!

Sezon rowerowy w pełni, dlatego w naszym Bike Park Kasina przygotowaliśmy kolejne niespodzianki dla miłośników dwóch kółek. Już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 odwiedzi nas specjalny Gość! To pierwsze z cyklu „Śniadanie z Mistrzem”, którego bohaterką będzie Maja Włoszczowska! Spotkanie to okazja do rozmowy z Mistrzynią, zapoznania się z jej najnowszą książką oraz zdobycia autografu. O godzinie 13:00 odbędzie się otwarcie naszej najnowszej atrakcji – Areny Młodego Rowerzysty. W jej skład wchodzi między innymi, duży, profesjonalnie przygotowany tor rowerowy – pumptrack, siłownia oraz świetny plac zabaw dla najmłodszych.

Otwarcie Areny Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina

Arena Młodego Rowerzysty

Pumptrack

Rowerowy PUMPTRACK jest specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód, składającym się̨ z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się̨ w wybranym kierunku, wykorzystując siłę̨ ciężkości i siłę̨ odśrodkową̨.

Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się̨ w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą̨ zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić́ się̨ z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwania doświadczonym zawodnikom.

Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek, rowerowy PUMPTRACK może spełniać́ rolę toru dla każdego lub można dostosować́ go do konkretnej grupy odbiorców.

Otwarcie Areny Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina

Tor składa się z dwóch połączonych ze sobą równoległych pętli z serią odpowiednio rozmieszczonych wzniesień oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Zaproponowany kompleks składa się̨ z torów różniących się̨ od siebie poziomem trudności oraz rodzajem użytych materiałów. Tory tworzą̨ połączone ze sobą̨ sekcje.
Różnorodność́ użytych materiałów (tor modułowy- konstrukcja z drewna modrzewiowego i sklejki wodoodpornej, powierzchnia jezdna z włókna szklanego; tor easy pump – konstrukcja z nasypu ziemnego, nawierzchnia jezdna z kruszywa mineralnego, drewna modrzewiowego oraz masy mineralno-asfaltowej) świetnie wpisuje się̨ w otaczający krajobraz.

Tory składają̨ się̨ z przeszkód, których wysokość́ mieści się̨ w przedziale od 40 do 60 cm. 
Zakręty profilowane o wysokości min. 120 cm pozwalają̨ bezpiecznie zmieniać́ kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką poruszają̨ się̨ użytkownicy.

Otwarcie Areny Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina

Mini siłownia

Mini siłownia Outdoor Fitness to zestaw urządzeń sprawnościowych zapewniający pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała, nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia. Urządzenia służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, poprawiające krążenie krwi i masujące.

  • Narciarz: Kompleksowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych, ramion, obręczy barkowej oraz mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha. Doskonale kształtuje sylwetkę oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała.

  • Pajacyk: Wzmacnia mięśnie kończyn dolnych i brzucha. Poprawia krążenie oraz koordynacje ruchową. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej tłuszczową.

  • Rowerek: Wzmacnia mięśnie kończyn dolnych, głównie ud oraz mięśnie tułowia, w tym również mięśnie brzucha. Poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego oraz kształtuje koordynację ruchową.

  • Wahadło: Wzmacnia siłę mięśni prostych i skośnych brzucha, lędźwi oraz pośladków. Poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego wydolnościowego oraz wspomaga spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kształtuje koordynację ruchową.

  • Jeździec: Kompleksowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych, ramion, obręczy barkowej oraz mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha. Doskonale kształtuje sylwetkę oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała.

Poziom trudności siłowni nie wymaga sportowych umiejętności. Zaletą tych urządzeń są specjalnie opracowane elementy zapewniające bezpieczeństwo.

Otwarcie Areny Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina

Mini plac zabaw

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Kasiny? Specjalnie wybudowany plac zabaw to niesamowite miejsce, w którym cała rodzina aktywnie i kreatywnie spędzi czas. Nasz plac zabaw dla najmłodszych jest zbudowany z naturalnych materiałów, króluje tutaj instalacja w kształcie pociągu retro. Na najmłodszych czekają: zjeżdżalnia, przejścia między mini wieżami w siatkach zabezpieczających, piaskownica oraz huśtawki.

Otwarcie Areny Młodego Rowerzysty w Bike Park Kasina

Zapraszamy do naszych serwisów: witryna parku – bikeparkkasina.pl oraz fanpage na FB: facebook.com/BikeParkKasina!

Nasz Bike Park tworzą ludzie!

Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją! W Kasinie zapewniamy Wam idealne warunki do nauki, treningów, jazdy i dobrej zabawy! Włożyliśmy nasze siły, serca i 14–letnie doświadczenie w kolarstwie zgromadzone na całym świecie, żeby stworzyć to jedno miejsce – Bike Park Kasina.

Bike Park Kasina jest nowym, wybudowanym w 2017 roku, parkiem rowerowym. Na chwilę obecną jesteśmy największym tego typu obiektem w Polsce, mamy dziewięć tras o różnych profilach i o różnym poziomie trudności. Dysponujemy bardzo nowoczesnym i szybkim wyciągiem kanapowym, który wywiezie Cię i Twój rower na szczyt w zaledwie 5 minut! Chcemy, aby Bike Park Kasina stał się jednym z polskich centrów kolarstwa grawitacyjnego.


Oficjalna strona: bikeparkkasina.pl