W końcu nadszedł czas, gdy narciarze i snowboardziści opuścili stoki i tym samym 10-go maja otwieramy Bike Park Leogang. Budowniczowie tras ciężko pracowali by móc ponownie otworzyć trasy, a w sezonie 2019 powstało kilka nowych singli oraz duży pump track o powierzchni 5000m². W nadchodzącym roku w Leogangu odbędzie się również kilka dużych imprez.

Bike Park Leogang

Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się pierwszych kółek po bike parku, mogą wziąć udział w Weekendzie Otwarcia, który będzie miał miejsce w dniach 10-12 maja. Dzięki szefowi shaperów Reiniemu Leitnerowi oraz jego ekipie, wszystkie trasy zostały przygotowane i odświeżone przed sezonem. Epic Bikepark Leogang zaoferuje z kolei 15% zniżkę na karnety w ciągu weekendu (z wyłączeniem karnetów sezonowych), a spragnieni emocji kolarze mogą skorzystać z 11 różnych tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Schwarzleo Trail

Jednymi z największych zmian w tym roku jest dodanie dwóch nowych tras na terenie Bike Parku Leogang, dwóch tras w regionie Saalfelden oraz kompletnie nowy pump track, który zawiera linię hopek oraz dirtów. Od czerwca dostępne będą trasy Steinberg Line by FOX oraz Antonius Trail, które wchodzą w skład bike parku. Steinberg Line to 10-kilometrowy płynny singiel, który zadowoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych riderów. Z kolei Antonius Trail to techniczna i trudniejsza ścieżka dla bardziej wymagających osób. W związku z otwarciem dwóch nowych tras do dyspozycji rowerzystów oddana została także druga gondola Steinbergbahn, która będzie czynna od końca maja. W regionie Saalfelden Leogang również powstały dwie nowe trasy. Schwarzleo Trail już jest otwarta dla rowerzystów i z pewnością zadowoli każdego fana enduro, a Forsthof Trail otwarta zostanie z końcem czerwca.

Forsthof Trail

Pierwsza duża impreza odbędzie się zaledwie cztery tygodnie po otwarciu sezonu. W dniach 7-9 czerwca odbędzie się festiwal rowerowy Out of Bounds, a w jego skład wejdzie również runda Pucharu Świata DH. Najlepsi zawodnicy zjazdowi na świecie ponownie zmierzą się w Leogangu walcząc o cenne punkty do rankingu. Oprócz tego przygotowane zostały liczne imprezy towarzyszące, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie mtb-weltcup.at.

The first big event highlight of the season is coming up just 4 weeks after the season opening. The Out of Bounds Festival from June 7 – 9 combines the Mercedes-Benz UCI Downhill World Cup with a spectacular supporting program. Next to the large pit and expo area, where visitors have the chance to rub elbows with the world’s best downhill riders, the Out of Bounds Festival also includes several further highlights such as multiple spectacular freestyle motocross shows, a large open-air concert with Californian band 'John Diva & the Rockets of Love’ and several parties. Tickets and further information about the Out of Bounds Festival 2019 can be found on mtb-weltcup.at.

Valentina Holl, Puchar Świata DH 2018, Leogang / zdjęcie: Bartek Woliński

Kolejna impreza odbędzie się we wrześniu i będzie to BIKE Festival Saalfelden Leogang. Poprzednie przystanki odbędą się w Rivie i Willingen, a w Saalfelden Leogang festiwal będzie już po raz drugi. W dniach 13-15 września będzie tu mnóstwo zawodów oraz imprez towarzyszących dla wszystkich rowerzystów, starych i młodych, amatorów i zawodowców, a do tego strefa EXPO, gdzie zobaczymy najnowsze sprzęty. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie leogang.bike-festival.de.

Steinberg Line

Ostatnią imprezą będzie z kolei Fan Weekend, który będzie miał miejsce w dniach 5-6 października i z pewnością dostarczy rowerzystom mnóstwa emocji na zakończenie sezonu.

Sprawdźcie również naszą relację z wyjazdu do regionu Saalfelden Leogang: część 1 – Bike Park Leogang oraz część 2 – Saalbach-Hintegrlemm.

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels