Podsumowanie sezonu letniego w Szczyrk Mountain Resort

Właśnie dobiegł końca drugi letni sezon w historii ośrodka Szczyrk Mountain Resort. W tym czasie miały miejsce dwa przełomowe momenty.

W lipcu uruchomiona została najdłuższa w Szczyrku kolej linowa z malowniczym przejazdem na Zbójnicką Kopę oraz żółty szlak pieszy prowadzący w tym samym kierunku spod parkingu przy gondoli.

Drugim kamieniem milowym i istnym hitem w mieście Szczyrk stało się otwarcie górskich ścieżek rowerowych. Trasy „Enduro Trails” doskonale znane są już z Bielska-Białej, gdzie od kilku lat cieszą się ogromną i ciągle rosnącą popularnością wśród rowerzystów. Frekwencja na trasach w Szczyrku, tylko w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania, przekroczyła 12 000 osób (!), co wyraźnie pokazuje skalę zainteresowania. Ścieżki o zróżnicowanym poziomie trudności trafiły w gusta zarówno doświadczonych riderów, jak i osób, które stawiają swoje pierwsze rowerowe kroki w górach. Tym bardziej, że wyjazd na start tras nie wymaga żelaznej kondycji, bo na każdą z nich można dostać się nowoczesną koleją linową.

Bliskość rozwijającego się ośrodka rowerowego w Szczyrku oraz kompleksu kilkunastu tras w okolicach Bielska-Białej daje możliwość korzystania w sumie z prawie 50 kilometrów ścieżek przygotowanych tylko z myślą o rowerzystach górskich. Na przykładzie obu miast widać wyraźnie, że taka forma spędzania wolnego czasu staje się masową rozrywką, pozwalającą połączyć radość jazdy z podziwianiem górskiej przyrody.

Już teraz jest pewne, że po tegorocznym sukcesie ośrodka rowerowego „Szczyrk Enduro Trails by Trek” budowa ścieżek w następnych latach będzie kontynuowana. Oznacza to, że do zbudowanych w tym roku kilkunastu kilometrów tras, w kolejnych latach dokładane będą kolejne odcinki. W tym momencie wiadomo, że wraz ze startem sezonu rowerowego w maju 2020 r. uroczyście otwarta zostanie czerwona trasa enduro, która zaczyna się na Małym Skrzycznym, zaś kolejne trasy są w fazie projektowania.

HipHopa Air / zdjęcie: Tomasz Dębiec facebook.com/rowernartygory

Poprawie ulegnie również przepustowość kolei na Zbójnicką Kopę. Na każdej kanapie zamontowane zostaną haki do przewozu rowerów, tym samym ich liczba wzrośnie z 33 do 67. Przeprojektowaniu ulegną również perony do wsiadania i wysiadania, dzięki czemu montaż rowerów będzie jeszcze łatwiejszy, a dodatkowo skróci to czas wjazdu do góry.

Dużą nowością będzie również oddanie do użytku już zimą 2020 r. całorocznej restauracji na Hali Skrzyczeńskiej mieszczącej do 450 osób. Będzie to miejsce, którego brakowało do tej pory zarówno w sezonach zimowych jak i letnich. Teraz każdy narciarz, rowerzysta czy pieszy turysta będą mogli posilić się i odpocząć w komfortowych warunkach, a zapach aromatycznej kawy będzie roznosił się po całej okolicy. Beskidzkie szczyty okalające to miejsce będzie można podziwiać z dużego tarasu widokowego skierowanego w dół hali.

W krótkim czasie Szczyrk Mountain Resort stał się całorocznym kompleksem zapewniającym rozrywkę na świeżym powietrzu. Po zakończeniu udanego sezonu letniego na terenie ośrodka trwają intensywne prace przygotowujące do zimy. Koleje przechodzą wymagane przeglądy techniczne. Zarządzający ośrodkiem mają nadzieję, że wprowadzane obecnie zmiany i udogodnienia jeszcze bardziej poprawią odbiór tego miejsca wśród swoich Klientów, a najbliższe sezony: zimowy i letni będą tego odzwierciedleniem.

Przeczytajcie również naszą relację z wyjazdu do Szczyrku na otwarcie ostatniej nowej trasy HipHopa Air:
43ride.com/wyjazdy/2019/z-wizyta-w-szczyrk-enduro-trails

O kompleksie ścieżek Szczyrk Enduro Trails

Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały w 2019 roku kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników, posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości, bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

Oficjalna strona:
szczyrkowski.pl
Media:
facebook, instagram, youtube