JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Organizatorzy największego freeride’owego festiwalu na świecie ogłosili daty na przyszły sezon. W 2020 roku seria Crankworx World Tour po raz kolejny będzie miała trzy przystanki i ponownie będziemy mogli ekscytować się walką o tytuły Króla i Królowej Crankworxa.

Daty Crankworx World Tour 2020

#1 Crankworx Rotorua – Nowa Zelandia

Tradycyjnie nowy sezon rozpocznie przystanek w Nowej Zelandii, czyli Crankworx Rotorua. Tutejsza impreza nieprzerwanie od pięciu lat cieszy się świetną atmosferą robioną przez lokalną społeczność, a w przyszłym roku na zawodników czekać będzie aż osiem dni rywalizacji. Wśród nich tradycyjnie zobaczymy m.in. Kidsworx, Slopestyle czy Downhill, a także kompletnie nową trasę do Dual Slalomu.

Tomas Lemoine vs Keegan Wright, Crankworx Rotorua 2019 / photo: Fraser Britton

“Crankworx w Rotorua to świetna sprawa!” – Keegan Wright wie co mówi. W tym roku stanął tu dwukrotnie na podium. Wpierw wygrał zawody 100% Dual Slalom by następnie stanąć na najwyższym stopniu podium podczas GIANT Toa Enduro presented by CamelBak, które były zarazem pierwszą rundą Enduro World Series.

Tutejsi organizatorzy są z każdym rokiem lepsi i za każdym razem przechodzą samych siebie. Nie mogę doczekać się startu w festiwalu i walki w kolejnych dyscyplinach. Co rok poziom jest co raz wyższy i w przyszłym pewnie będzie podobnie!

– Keegan Wright

#2 Crankworx Innsbruck – Austria

Drugi przystanek to Austria i festiwal Crankworx Innsbruck. Odbędzie się idealnie w połowie sezonu i będzie jedynym europejskim przystankiem serii. W ciągu ostatnich trzech lat tutejsi fani mogli się wykazać niesamowitym entuzjazmem, a zawodnicy rywalizują w jednej z najpiękniejszych scenerii w całej Europie.

Marcin Rot vs Adrien Loron, Crankworx Innsbruck / zdjęcie: Fraser Britton

“Crankworx Innsbruck to zawsze najważniejsza impreza sezonu dla mnie i moich przyjaciół.” – tak o austriackim przystanku wypowiada się lokalny zawodnik Peter Kaiser. Peter w tym roku stanął na podium podczas zawodów Official European Whip-Off Championships presented by Spank. Współpraca z lokalnymi władzami sprawia, że organizatorzy Crankworxa rozszerzyli swoją działalność w tym miejscu i podpisali umowę na organizację przez kolejne trzy lata, a to oznacza, że będą tu gościć aż do 2022 roku.

Dla mnie festiwal Crankworx w moim własnym mieście to dobry tydzień świetnej atmosfery i jazdy z przyjaciółmi z całego świata. Ta impreza nie tylko ściąga zawodników światowego formatu, ale także daje lokalnym riderom ogromny zastrzyk energii i chęci do rywalizacji.

– Peter Kaiser

#3 Crankworx Whistler – Kanada

Runda numer trzy, a zarazem wielki finał serii, to tradycyjnie miejsce, gdzie festiwal Crankworx się narodził – Whistler w Kanadzie. Mekka światowego kolarstwa górskiego po raz kolejny będzie gościć zawodników i fanów z całego świata.

Brett Rheeder, Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Jim Stokoe

W 2020 roku festiwal będzie trwać aż 12 dni, rozpocznie się 5-go sierpnia, by zakończyć zmagania w niedzielę 16-go sierpnia. Dzięki rozciągnięciu imprezy w czasie więcej osób będzie miało szansę wziąć udział w festiwalu i obserwować zmagania podczas siódmej rundy Enduro World Series, Garbanzo DH czy jubileuszowej, 10 edycji Red Bull Joyride Slopestyle. To właśnie tutaj ukoronowani zostaną najlepsi zawodnicy, którzy zasłużą na tytuły Króla i Królowej Crankworxa, a być może zobaczymy również zdobywcę Potrójnej Korony Slopestyle’u.

Uwielbiam fakt, że moi przyjaciele z całego świata mogą przyjechać do mnie do Whistler i świętować z innymi fanami kolarstwa górskiego. Tutejsi lokalni riderzy nie tylko wprowadzają świetną atmosferę na trasach, ale również świetnie dopingują innych. Whistler to nie tylko światowej sławy bike park, ale naprawdę super miejsce, gdzie zawsze czujesz się jak w domu.

– Vaea Verbeeck, Królowa Crankworxa 2019

Sprawdźcie nasze tegoroczne relacje z Crankworx World Tour

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr