Dragon Bike Components – zębatka narrow wide

Kilka miesięcy temu trafiła do mnie zębatka narrow wide od polskiej marki Dragon Bike Components. Poprzednia sztuka innej marki zakończyła swój żywot, więc trzeba było postarać się o zamiennik. Czy po tym czasie żałuję wyboru? Zdecydowanie nie!

Zębatka Dragon Bike Components Narrow Wide 32t.

Standard narrow wide

Zębatki typu narrow wide to jedna z ważniejszych innowacji w kolarstwie górskim ostatnich lat. Odkąd marka SRAM po raz pierwszy wprowadziła napęd 1×11 na rynek, świat podzielił się na zwolenników nowego standardu oraz przeciwników demontażu napinacza łańcucha. Po latach użytkowania zębatki narrow wide wiem, że już raczej nie wrócę do stosowania napinacza i to rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, ale również totalnie bezawaryjne.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, to stan czystości mojego napędu nie ułatwia życia komponentom ;)

Zębatka Dragon Bike Components

Zębatka polskiego producenta Dragon Bike Components wykonana została z aluminium 7075-T6 i wycięta metodą CNC. Całość pracy potrzebnej do wyprodukowania końcowego produktu ma miejsce w Polsce, więc jest to kolejny argument za tym, aby wspierać naszych rodzimych producentów. Dodatkowo moja sztuka w rozmiarze 32t i standardzie 104BCD (typowy standard Shimano) waży tylko 41g.

Grawerowane logosy wciąż trzymają się doskonale.

W swojej “karierze” przerobiłem już kilka modeli zębatek narrow wide, jedne działały lepiej, drugie gorzej, ale produkt Dragon Bike Components, zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy. W trakcie kilku miesięcy testu zębatka nie miała łatwo, zwłaszcza że nie należę do osób zbytnio dbających o napęd. Najważniejsze zadanie jednak wykonuje wciąż bardzo dobrze, a łańcuch ani razu nawet nie próbował zwiać ze swojego miejsca pracy. Z całą pewnością zębatka zostanie ze mną na dłużej, a dodatkowego smaczku dodają laserowo wycinane logosy 43RIDE, które specjalnie dla nas zostały naniesione na produkt. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zrobili własny design, wystarczy tylko odrobina kreatywności. Ja zdecydowanie polecam!

– Tomasz Profic, 43RIDE

Testowaną zębatkę w wersji podstawowej można kupić bezpośrednio u producenta na stronie dbcomponents.eu139zł 119zł

O marce Dragon Bike Components

Jesteśmy firmą działającą od 2014 roku, lecz pierwsze części stworzone przez nas powstały już w 2008 roku. Rodzinne tradycje kolarskie zrodziły w nas pomysł założenia firmy produkującej części rowerowe. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas studiów inżynierskich oraz magisterskich pozwalają nam na wykorzystywaniu najnowszych technologii w procesach produkcyjnych. Naszym celem jest produkowanie części o jak najwyższej jakości, przed wprowadzeniem do oferty są one długotrwale testowane przez nas samych jak i również naszych testerów.

Oficjalna strona:
dbcomponents.eu
Media:
facebook, instagram