Region Serfaus-Fiss-Ladis przygotowuje się do nowego sezonu i wraz z nim otwierane są nowe trasy. Tyrolczycy już w zeszłym roku pokazali nowe single, ale wciąż nie powiedzieli dość. W tym roku do sieci ścieżek dojdą dwa nowe single, które stopniem trudności dopasowane zostały do początkujących, a to wszystko w przepięknej alpejskiej scenerii.

Wiosna powróciła do Serfaus-Fiss-Ladis, drzewa znów są zielone, a na szczytach otwierana jest pierwsza zielona trasa w tym roku – Alpkopftrail. Z całą pewnością będzie to ulubiona trasa wśród najmłodszych i początkujących rowerzystów.

Alpkopftrail / zdjęcie: Christian Waldegger

Rowerzyści będą mogli dostać się na tę trasę poprzez kolejkę Komperdellbahn od 15 czerwca, gdy ruszają one do pracy w letnim sezonie. Start trasy znajduje się w odległości 650m od środkowej stacji kolejki na wysokości 1980m n.p.m.. Najnowszy singiel to 1.1km zjazdu wśród przepięknych alpejskich scenerii, a koniec znajduje się w modrzewiowym lesie.

W ciągu roku trasa zostanie rozbudowana, a gdy zostanie ukończona w pełni, to Alpkopftrail będzie dostępna również z kolejki Alpkopfbahn na wysokości 2023m. To będzie punkt startowy zielonej trasy wiodącej do środkowej stacji kolejki.

Wciąż planujemy niektóre sekcje i ciężko pracujemy nad przygotowaniem nowej trasy. Chcemy, aby dodatkowa ścieżka trafiła do tych, którzy tak naprawdę nie mieli okazji poznać naszego sportu. Z całą pewnością aktywne i usportowione osoby czy rodziny będą miały ogromną przyjemność z jazdy po Alpkopftrail.

– Christian Zangerl, Manager Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis
Högtrail / zdjęcie: Christian Waldegger

Kolejna zielona trasa w regionie wije się wokół alpejskiego jeziora Högsee. Rowerzyści wraz z dziećmi znajdą tu swój raj na wysokości 1829m n.p.m., a niebieski szlak Högtrail zabierze ich z powrotem do wioski.

Högtrail / zdjęcie: Christian Waldegger

Od wyjazdu znad jeziora do końca trasa Högtrail liczy 3.8km długości wśród licznych drzew. Początkujący będą czuli się tu bezpiecznie, a zaawansowani rowerzyści również będą mogli się tu świetnie pobawić. Na trasie znajduje się mnóstwo płynnych przeszkód, w tym podwójne hopki, a całość trasy posiada przewyższenie 355 metrów. Naturalne bandy, elementy north shore czy sekcje korzeni dodadzą troszkę adrenaliny i emocji podczas zjazdu, a za powrót na górę odpowiadać będą kolejki Alpkopfbahn oraz Komperdellbahn.

Ostatnią trasą, której nie było w zeszłym roku jest Almtrail. Ten liczący 1.6km singiel otwarty zostanie z końcem lata i startuje na wysokości 2600m. Prowadzi rowerzystów do przełęczy Fisser Joch wśród niesamowitych alpejskich widoków. Trasa oferuje mnóstwo płynnej jazdy idealnej dla początkujących oraz przepiękne widoki na dolinę Inntal, które z całą pewnością będą utrudniały utrzymanie wzroku na trasie.

Mapa tras rowerowych w regionie Serfaus-Fiss-Ladis.

Na końcu trasy Almtrail na rowerzystów czekać będzie restauracja BergDiamant, z której rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na okolicę. Z tego miejsca można wybrać się na trasy Flüstertrail i Zirbentrail, które prowadzą do kolejki Almbahn, która z kolei wyjeżdża na start trasy Almtrail. Alternatywą jest Frommestrail, bardziej techniczny, 9-kilometrowy zjazd w dół wioski, który zapewnia mnóstwo emocji.

Sprawdźcie również naszą zeszłoroczną relację z wyjazdu do Serfaus-Fiss-Ladis.

O regionie Serfaus-Fiss-Ladis

Serfaus-Fiss-Ladis to idealne miejsce dla całych rodzin. Nieważne czy jest to lato czy zima, tu zawsze coś się dzieje. Dla rowerzystów powstała cała sieć tras, od łatwych i przyjemnych ścieżek dla całych rodzin, epickie single z niesamowitymi alpejskimi widokami, aż po napakowane akcją trasy w Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis. Znajduje się tu również sklep i serwis rowerowy, szkoła rowerowa, a cały region nastawiony jest na młodych adeptów kolarstwa górskiego. To właśnie tutaj odbywają się nieoficjalne Mistrzostwa Świata DH Młodzików, czyli iXS Rookies Downhill Championships.

Oficjalna strona:
serfaus-fiss-ladis.at/en
Media:
facebook, instagram, youtube

#serfausfissladis #wearefamily #weilwirsgeniessen #bikeparksfl #bikesfl #bikeschulesfl