Niemiecka marka YT Industries wprowadza do oferty dwa nowe high-end’owe rowery oparte na aluminiowych ramach i sprężynowych damperach. Capra oraz Decoy z serii Shred to dwa modele, które podnoszą poprzeczkę dla współczesnych rowerów enduro dzięki najnowszym produktom marki Fox Racing Shox. Obydwa rowery zostały stworzone z myślą o największych lotach i najcięższych przeszkodach.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem wprowadzenia tych dwóch endurówek. Mamy ogromną pasję do kolarstwa grawitacyjnego i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć te dwie bestie w akcji w bike parkach, na trasach czy w czasie dużych lotów. Po wypuszczeniu limitowanej wersji Capry w poprzednich latach nadszedł czas na powrót do oferty aluminiowej wersji. Zobaczyliśmy również potrzebę wprowadzenia sprężynowego dampera w modelu Decoy, więc oto i on.

– Markus Flossmann, CEO YT Industries

Capra Shred – bestia z Foxem 38 & napędem GX Eagle 52t

Capra to najbardziej rozpoznawalna maszyna enduro ze stajni YT i to prawdziwa bestia na trasach. W edycji Shred oprócz aluminiowej wersji ramy wprowadzamy dwa rozmiary kół, które dostępne będą w rozmiarach: S-XXL dla 27.5″ oraz M-XXL dla 29″.

Unikalna geometria Capry sprawia, że dobrze podjeżdża i jeszcze lepiej zjeżdża. Długi reach oraz płaski kąt główki sprawiają, że droga w dół da odpowiedni zastrzyk adrenaliny, a dzięki ostremu kątowi rury podsiodłowej podjazdy nie będą problemem. Dla zwiększenia uniwersalności dodaliśmy Flip Chip w wersji 29″, aby lepiej dopasować wysokość suportu, kąt główki oraz rury podsiodłowej. W standardowej wersji wyposażenia znalazło się zawieszenie (180/170mm) Foxa z najnowszym amortyzatorem 38 Float Performance oraz damperm Fox Float DHX2 Performance.

Za napęd odpowiada SRAM GX Eagle 52t, który zapewniać ma precyzję zmiany przełożeń w najróżniejszych warunkach oraz możliwość podjazdu na każdy szczyt. Pełnego pakietu enduro dopełniają regulowana sztyca YT Postman, kopit E13 oraz zestaw kół E13 LG1 EN z oponami Maxxis Assegai (EXO) i Minion DHR II (EXO+).

Capra i Decoy to nasze dwa najbardziej ekscytujące i najpopularniejsze model. To właśnie one są uosobieniem ducha YT, jakimi ludźmi jesteśmy i w jaki sposób lubimy jeździć. Obydwa rowery są świetnymi partnerami, ale chcieliśmy dać im coś specjalnego. Więc dodaliśmy mnóstwo zabawy i ekscytacji, a nawet jeszcze trochę. Jeśli agresywna jazda na krawędzi, osiąganie swoich limitów, trudne trasy i mnóstwo zabawy określają Twój sposób spędzania czasu na rowerze, to są to maszyny dla Ciebie.

– Chris Hilton, CTO YT Industries

Decoy Shred – nowy sprężynowy damper i amortyzator Fox 38

YT Industries ciągle rozwija swoje modele w sferze EMTB dzięki modelowi Decoy Shred. Ten rower enduro posiada wbudowaną baterię oraz agresywną geometrię z przednim trójkątem wykonanym z karbonu, a tylnym z aluminium.

W wyposażeniu znajdziemy najnowsze produkty marki Fox Racing Shox: 38 Float Performance E-Bike+ z przodu oraz Float DHX2 Performance Elite z tyłu. Dzięki temu uzyskaliśmy 170mm skoku z przodu i 165mm z tyłu. YT Decoy dostępny jest w rozmiarach S-XXL i posiada baterię o pojemności 540Wh.

Silnik Shimano E8000 sparowany został z 12-rzędowym napędem Shimano XT i z całą pewnością zapewni Ci dojazd w każde miejsce. Podobnie jak w nowej Caprze na wyposażeniu znajdziemy regulowaną sztycę YT Postman, kokpit E13 oraz koła e*spec Plus z oponami Maxxis Assegai (EXO) i Minion DHR II (EXO+).

Wagi i ceny

  • YT Capra Shred – 15.6kg, 3499€
  • YT Capra Shred 29″ – 16kg, 3499€
  • YT Decoy Shred – 24,3kg, 5999€

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube