Kask fullface Lazer Phoenix+

Podczas wizyt w Bike Parkach czy lokalnych miejscówkach staramy się przełamywać własne bariery, pokonujemy kolejne etapy prędkości, stylu, techniki. Często w myśl zasady „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz” doceniamy założone na siebie ochraniacze oraz dobrze dopasowany kask.

Lazer Phoenix+ z goglami SPY.

Dobry kask, solidnie wykonany, z fajnych materiałów oraz z perfekcyjnie wykonanymi detalami nie musi kosztować dużo! Świetnym przykładem w kategorii cena/jakość jest właśnie kask typu fullface przeznaczony do sportów ekstremalnych – Lazer Phoenix+.

Kompozyt z włókna szklanego obniża wagę kasku.

Fullface został skonstruowany na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Lazer w produkcji modeli MX, co widać po stylistyce i pewnych detalach. Phoenix+ ma bardzo dobre i niczym nieograniczone pole widzenia. Daszek jest mocowany na trzech śrubach, który można odpowiednio wyregulować i ustawić w odpowiedniej dla siebie pozycji by mieć pełen przegląd na szlaku.

Kask Lazer Phoenix+ współpracuje z każdym modelem gogli rowerowych/MX.
Dopasowanie kasku jest proste i intuicyjne. Zapięcie to klasyczna podwójna klamra „double D”.
System Morpho, czyli modułowe, w pełni wyjmowane wnętrze, które umożliwia długoletnie użytkowanie kasku. Gdy elementy wewnętrzne (gąbki policzkowe, czepek itd.) ulegną odkształceniu, można je bez problemu wymienić na nowe.
Wnętrze kasku można w razie potrzeby wyjąć, odświeżyć, wyprać, zero smrodu.
Widzicie, że kask Lazer Phoenix+ przygotowany jest do współpracy z dodatkową ochroną karku (to ten wypust)?
Otwory wentylacyjne w Lazer Phoenix+ są tak rozmieszczone, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza w środku. Dodatkowo otwory w daszku mają wspomagać dopływ powietrza do kanałów w środku kasku.

Cechy produktu:

  • System Morpho
  • Kompozyt z włókna szklanego
  • Osiem otworów wentylacyjnych
  • Waga: 1100 g (M)
  • Certyfikat CE – CPSC – AS
  • Certyfikat ASTM DH, zarówno kask jak i szczęka
  • Kompatybilny z dodatkową ochroną karku
  • Regulowany daszek, mocowany na trzy śruby
  • Zapięcie sportowe double D
Kask Lazer Phoenix+ został tak zaprojektowany, aby bez problemu można go było używać wraz z ochraniaczem karku (niestety nasz model jeszcze nie posiada takowego).
Lazer Phoenix+, jego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas szalonych zjazdów i skoków.
W strategicznych miejscach umieszczono otwory wentylacyjne, które wewnątrz tworzą kanały powietrzne odpowiedzialne za całkiem niezłą wentylację jak na kask fullface.

Szok! Przyznam się, że na początku myślałem, że kask za lekko ponad 300zł może być… Myliłem się… i to grubo! W takiej konfiguracji i jakości wykonania jest to prawdopodobnie najlepszy wybór wśród kasków fullface. Bezpieczeństwo i jakość wykonania bez kompromisów. Dobrze dobrany rozmiar szybko dopasowywuje się do głowy, a spięty klamrą double D spokojnie możesz ruszać w trasę. Dobry kąt widzenia, dobra wentylacja jak na tego typu kask oraz co jest super w tym modelu, możesz całą wyściółkę wyjąć i wyprać! Dla osób chcących dodatkowych zabezpieczeń karku, dobra nowina, Lazer Phoenix+ jest na to gotowy.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

Co tu dużo pisać, kask jest bardzo wygodny i pomimo jazdy w upale dobrze wentylowany. Kształt to kwestia gustu, mnie się spodobał. Intuicyjne zapięcie z podwójną klamrą, łatwość zakładania i wygodne wnętrze oraz pełna certyfikacją bezpieczeństwa, czego chcieć więcej? Jeżeli dodamy do tego dobre pole widzenia i fajnie spasowane gogle to pozostaje tylko cieszyć się chwilą. Polecam wszystkim poszukującym kasku fullface w dobrej ofercie.

– Marcin Nowicki
Kask fullface Lazer Phoenix+
Kask fullface Lazer Phoenix+

Kask Lazer Phoenix+ można kupić w naszym sklepie shop.43ride.com399zł 382,05zł

O marce Lazer

Marka Lazer założona została w 1919 roku w Belgii i od samego początku jest liderem innowacji, designu, bezpieczeństwa i technologii. Nasze produkty są efektem stuletniego doświadczenia i pasji. Wszystkie nasze produkty projektowane są w Belgii i dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Tworzymy je pamiętając o naszych korzeniach, sami ich używamy oraz budujemy z myślą i pasją do jazdy na rowerze.

Oficjalna strona:
lazersport.com
Dystrybucja:
bikegear.cc
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube