Zima może zapewnić jedne z najbardziej spektakularnych warunków do jazdy w terenie z chłodnym, ostrym powietrzem i śniegiem na szlakach. Wyreguluj swój wewnętrzny termostat za pomocą rozszerzonej w tym roku kolekcji MT500 Freezing Point i spraw, aby nawet najzimniejszy dzień był dniem na rowerze.

Damska kurtka MT500 Freezing Point

Endura zaktualizowała swoją zimową kurtkę MTB i dodała damską wersję. Pokonaj wiatr i zimno dzięki panelom izolacyjnym PrimaLoft® Gold na rękawach, przednim panelu i kapturze. Panele te są połączone z elastycznym materiałem typu softshell z nową wewnętrzną powierzchnią Primaloft® na plecach i dolnych panelach rękawów. Połączenie to zapewnia swobodę ruchów umożliwiając pokonywanie najtrudniejszych zimowych szlaków. Kurtka w wersji męskiej została przeprojektowana jeśli chodzi o układ paneli oraz szczegóły wykończenia, natomiast damska wersja została zaprojektowana od zera wykorzystując wszystkie aktualizacje zastosowane w męskiej wersji tak, aby spełniała oczekiwania kobiet podczas jazdy w terenie

Izolacja Primaloft® Gold Active charakteryzuje się wiodącym w swojej klasie stosunkiem ciepła do wagi, niewielkim rozmiarem , zdolnościami do odpychania wody, elastycznością w 4 kierunkach i doskonałą oddychalnością, co czyni ją najlepszą izolacją do zastosowania na rowerze. Lekkie, lecz trwałe panele z materiału typu ripstop są wypełnione izolacją PrimaLoft® GOLD, natomiast rozciągliwe sekcje softshell z tyłu i na rękawach  zapewniają swobodę ruchów. Pozbawione PFC, nietoksyczne i trwałe wykończenie hydrofobowe zapewnia skuteczne odpychanie wody z powierzchni materiału. Wzmocnione panele na ramionach z silikonowym wykończeniem doskonale sprawdzają się z plecakami podczas całodniowych (lub nawet wielodniowych) wypraw MTB.

Aby zapobiec przegrzaniu podczas wspinania się na strome wzgórza, kurtka posiada skuteczny system wentylacji z dużymi panelami wentylacyjnymi pod pachami (obecnie z zamkami dwukierunkowymi), które są kompatybilne z plecakiem. Dodatkowo dwie duże przednie kieszenie (ponownie, z 2-kierunkowymi zamkami), działają również jako panele wentylacyjne.

System regulacji kaptura został zaktualizowany poprzez bardziej ergonomiczne  prowadzenie linek oraz dodanie wewnętrznych blokach oznaczonych nadrukami na kołnierzu. Konstrukcja kołnierza ulega również znacznej przemianie posiadając wewnętrzne usztywnienie i nowy, miękki materiał na wewnętrznej stronie wokół szyi, co zapewnia prawdziwy komfort podczas noszenia.

Ostatnią subtelną, ale znaczącą zmianą jest wewnętrzny materiał wierzchni paneli softshell. Ta teksturowana warstwa wewnętrzna to nowy materiał PrimaLoft™ o fantastycznych właściwościach odprowadzających i izolacyjnych, aby dodać więcej ciepła, uzupełniając wypełnienie PrimaLoft™Gold w przednich panelach.

Dalsze szczegóły obejmują ukrytą wewnętrzną kieszeń i odblaskowe wykończenia na kapturze, mankiecie i tylnej części.

Kurtka męska jest dostępna w rozmiarach XS-XXL w kolorze niebieskim i czarnym, a kurtka damska jest w rozmiarach XS-XXL w paprykowym i czarnym kolorze.

Kamizelka MT500 Freezing Point

Zupełnie nowa Kamizelka MT500 Freezing Point to świetny zimowy element warstw noszony pod wodoodporną kurtką (MT500) lub dodający dodatkowego ciepła na popularnej bluzie MT500 L/S Jersey – idealna na zimne, suche dni, powszechne w niektórych częściach świata, choć rzadko spotykane w Szkocji.

Poza rowerem ten element garderoby jest równie wszechstronny, idealny do aktywności na świeżym powietrzu i codziennego użytku przez chłodniejsze miesiące i bez wątpienia stanie się jednym z Twoich ulubionych produktów Endury 

Kamizelka prezentuje takie same cechy jak kurtka, lecz z odciętymi rękawami i kapturem — te same materiały, wzmocnione ramiona z silikonowym wykończeniem, przednie kieszenie działające także jako panele wentylacyjne i ukryta kieszeń wewnętrzna oraz odblaskowe wykończenia z tyłu.

Rękawiczki MT500 Freezing Point

Rękawiczki MT500 Freezing Point  zapewniają ciepło i wodoszczelną ochronę zimą podczas jazdy poniżej zera dzięki całkowicie wodoodpornej konstrukcji z membraną wewnętrzną i wykończeniem DWR bez PFC w połączeniu z izolacją PrimaLoft™ Gold.  Długi mankiet posiada regulację na rzepy, blokując rękawicę ma swoim miejscu, zapewniając dodatkową ochronę przy bardzo złej pogodzie i ułatwiając jej zakładanie z zimnymi dłońmi.  Super przyczepne, silikonowe nadruki na dłoniach i palcach zapewniają bezpieczeństwo na zjazdach, podczas gdy profilowany krój na palcach zmniejsza ilość materiału w punktach zgięcia ułatwiając obsługę klamek i manetek. Wreszcie, wytłaczane detale na wierzchniej stronie kostce i mankietach korespondują z innymi ubraniami kolekcji MT500.

Połącz te nowe produkty ze sprawdzonymi spodniami MT500 Freezing Point , aby uzyskać kompletny zimowy strój.

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube