Danny MacAskill - Cascadia

Szkocki trialowiec, Danny MacAskill, uciekł z zimowej północnej europy na małą egzotyczną wycieczkę po dachach Gran Canarii. Cascadia to najnowszy film z Dannym w roli głównej, który został nakręcony przez Mount Creative i w całości sfilmowany został kamerami GoPro. Jazda po dachach w wykonaniu Danny’ego jest idealnym odzwierciedleniem tego, jak ta ikona trialu widzi jazdę w mieście. Jego punkt widzenia zapiera dech w piersiach i zdecydowanie przyprawia o skręty żołądka.

Danny MacAskill powrócił z nowym klipem, który jest napakowany pozytywnymi emocjami i niesamowitą jazdę. Balansowanie na krawędzi, skoki w dół oraz loty na hopkach ustawionych na dachach hiszpańskiej wyspy Gran Canaria – tak Danny ucieka przed mroźną szkocką zimą.

Danny MacAskill:

Bardzo chciałem nakręcić klip wykorzystując tylko kamery GoPro. Dzięki temu mogłem przestać kombinować jak ustawić kamerę i czy przypadkiem w nią nie uderzę. Architektura, kolory oraz styl życia wszystkich stworzeń na Gran Canarii przemówiły do mnie i wiedziałem, że to będzie idealne miejsce, aby nakręcić ten unikalny klip. Chciałem, żeby widzowie choć trochę poczuli emocje, które mi towarzyszą podczas mojej jazdy na krawędzi.

Danny MacAskill - Cascadia

Danny MacAskill - Cascadia

Klip został nakręcony przez Mount Creative przy użyciu kamer GoPro oraz drona – widz zostaje zabrany na słoneczną przejażdżkę i doświadcza lokalnej kultury połączonej z ogromną dawką adrenaliny.

Robbie Meade, Mount Creative:

Kręciłem filmy z udziałem Danny’ego już od dłuższego czasu, ale teraz przeszliśmy samych siebie. Chciałem zakończyć go czymś co zapadnie w pamięć, więc wydaje mi się, że 20-metrowy fronflip z jednego dachu prosto do morza, jest idealny. Po sprawdzeniu prędkości, zdecydowaliśmy się to nagrać i wyszło idealnie za pierwszym razem. Nie musieliśmy tego powtarzać.

Danny MacAskill - Cascadia

Więcej informacji o GoPro: gopro.com
Fanpage Danny’ego: facebook.com/DannyMacAskill
Danny na Twitterze: twitter.com/danny_macaskill