Shimano w świecie MTB mocno rozpycha się z ofertą butów, a szeroka oferta skierowana do najróżniejszych odmian kolarstwa robi ogromne wrażenie. Staranne wykonanie, ergonomiczne kształty i wytrzymałość to cechy, którymi Shimano chce przyciągnąć do siebie rowerzystów. Do naszej redakcji trafił model SH-M200 przystosowany do pedałów zatrzaskowych (SPD).

Shimano SH-M200 (spd)

Szybciej z większą kontrolą. Połączenie lekkości i wydajności pedałowania butów do XC, z wytrzymałością, przyczepnością i ochroną jakiej potrzebują rowerzyści o agresywnym stylu jazdy.

3

Sztuczna skóra, z niskoprofilowym wzmocnieniem, zapewnia ochronę stopy i doskonałą wytrzymałość. System szybkiego sznurowania dostosowuje się do wielu różnych kształtów stopy i zapewnia dobre dopasowanie. Niskoprofilowa sprzączka z mikroregulacją pewnie trzyma stopę.

1

Skrętna wewnętrzna część podeszwy „TORBAL” umożliwia naturalny ruch stopy rowerzysty podczas zjazdów. Wewnętrzną część podeszwy wzmocniono włóknem szklanym dla optymalnej sztywności pedałowania. Buty posiadają także większy zakres regulacji bloków SPD do wyścigowych i terenowych stylów jazdy. Podeszwa zewnętrzna wykonana jest z gumy o zmiennej gęstości, a sztywne gumowe bloki optymalizują stabilność i wydajność pedałowania.

2

Buty posiadają gumę o wysokiej przyczepności na krawędziach zewnętrznych oraz wysokiej wytrzymałości, a także gumową piętę i powierzchnię styku pedału z łukiem stopy.

IMG_2390
IMG_2391

Asymetryczna konstrukcja kołnierza z wyższą częścią wewnętrzną chroni kostkę. Otwory wentylacyjne noska z wielowarstwową siatką kontrolującą wilgoć.

IMG_2392

„Buty shimano SH-M200 zgodnie z opisem cech przez producenta prezentują produkt z najwyższej półki. Sztywna podeszwa, ochrona kostki, łatwość zapięcia, to w pierwszej fazie testów najważniejsze cechy jakie przychodzą mi do głowy. Przede mną długodystansowy test i mam nadzieję, że końcowa ocena będzie równie dobra jak początkowa. Do zobaczenia gdzieś na szlaku.” – Zbig

 

Poniżej pozostałe propozycje butów SHIMANO, które są godne uwagi:

Buty Shimano AM9 (spd) i AM7

Uniwersalne buty górskie do agresywnego downhillu, enduro i all mountain. Pokonaj grawitację i bądź gotów zmierzyć się z najtrudniejszymi zjazdami zachowując pewność siebie i kontrolę.

Parametry techniczne i opis AM9 <—–

Parametry techniczne i opis AM7 <—–

shimano
shimano_spd

Buty Shimano AM5

Buty do jazdy grawitacyjnej i BMX z naciskiem na komfort i ochronę. Odkryj swój wyjątkowy styl z tą samą ochroną i kontrolą.

Parametry techniczne i opis <——

shimano_buty