Fabio Wibmer – Urban Freeride Lives 3

Gdy Fabio Wibmer został wysłany na wycieczkę do Francji, to zdecydowanie można było mieć pewność, że będą grube sztuczki. Wszystko rozpoczęło się w Lyonie, stolicy regionu Owernia-Rodan-Alpy, gdzie austriacki zawodnik rozpoczął od stairgapów, jeden po drugim. Ostatecznie swoją podróż zakończył pod słynną wieżą Eiffel’a w Paryżu.

Seria Urban Freeride Lives pokazuje Fabio Wibmera w nowym świetle. Pokonuje ogromne przeszkody w stromych i ciasnych alejkach historycznych dzielnic Lyonu oraz Paryża czy skacze z dużych podwójnych ruchomych schodów. 24-latek ciągle przesuwa swoje granice i pokazuje co jest możliwe do wykonania na rowerze górskim, nieważne czy to długi zestaw schodów w Montmartre czy skok z mostu na prawie płaskie lądowanie w La Defense.

Zdjęcie: Hannes Berger

Film rozpoczyna się od mocnego uderzenia – słynne 25 schodów w Lyonie, które pokazują w jakim kierunku potoczy się akcja. 4.5 metra wysokości oraz 6.7 metra długości – ten stairgap jest znany głównie z produkcji skateboard’owych, gdy szwedzki skater Ali Boulala po raz pierwszy próbował go pokonać w 2002 roku.

Urban Freeride Lives 3 to zdecydowanie najbardziej szalona produkcja jaką nakręciłem do tej pory. Musiałem podnieść moje umiejętności jazdy i przekroczyć swoje limity, aby nagrać kilka ujęć. Filmowanie we Francji było świetną zabawą, ale nie zawsze było łatwo. Zdecydowanie mieliśmy kilka groźnych i ryzykownych sytuacji do opanowania.

– Fabio Wibmer

Zresztą zobaczcie sami – Urban Freeride Lives, część trzecia!

Sledźcie poczynania Fabio na: