Dołącz do dwóch mistrzów kolarstwa górskiego w serii „Ride with the Swedes” w ich podróży dookoła świata, podczas której biorą udział w zawodach na najwyższym poziomie oraz dobrze się bawią jeżdżąc z przyjaciółmi. Martin Söderström oraz Emil Johansson znani są jako jedni z najlepszych freestyle’owych kolarzy górskich na świecie, a dzięki 6-odcinkowej serii na Red Bull TV, będziecie mogli zobaczyć z bliska jak wygląda jazda i rywalizacja na najwyższym światowym poziomie.

Emil Johansson / zdjęcie: Graeme Murray

Jak na kraj, który posiada ledwie 10 milionów mieszkańców, to Szwecja posiada bardzo wysoki odsetek freeriderów z najwyższej półki. Aby lepiej zrozumieć co się dzieje w tym skandynawskim kraju, który produkuje takie talenty, seria „Ride with the Swedes” przybliża obydwie postaci w ich podróży przez świat w ciągu ostatniego roku.

Martin Söderström / zdjęcie: Flo Hagena

W pierwszym odcinku będziecie mogli zobaczyć jak Martin i Emil rozpoczynają sezon w Nowej Zelandii, gdzie pojechali m.in. na festiwal Crankworx Rotorua. W kolejnych odcinkach zobaczycie jak Martin kręci wideo w szwedzkim Are Bike Park, które ma być zgłoszeniem na festiwal filmowy, a Emil tworzy podobną produkcję na potrzeby Audi Nines MTB.

Emil Johansson / zdjęcie: Adrian Berggren

Kolejnym ważnym elementem serii będzie przybliżenie przygotowań Emila do największych światowych zawodów, w tym Red Bull Rampage. Towarzyszyć będziemy mu w drodze do Utah, budowie trasy oraz generalnym przygotowaniu mentalnym do jazdy na najtrudniejszych liniach freeride’owego świata.

Martin Söderström / zdjęcie: Elias Lundh

Zakończenie sezonu pokazane w serii „Ride with the Swedes” to jedna z największych imprez w Szwecji, Dirtking. Zdecydowanie warto poczekać do ostatniego odcinka, aby zobaczyć ten unikalny klimat!

Seria filmowa „Ride with the Swedes” będzie składała się z sześciu odcinków i jest już w całości dostępna na Red Bull TV. Z kolei na kanale YouTube Red Bull Bike kolejny odcinek będzie pojawiał się w każdą następną środę.