Po premierze pierwszej części The Art of MTB, która ukazała się w lutym, Shimano, JB Liautard i Thomas Genon, spotkali się ponownie, aby stworzyć kolejny epizod serii. Niesamowite zdjęcia, które pokazują piękno kolarstwa górskiego ponownie są motywem przewodnim, ale tym razem możemy zobaczyć również kulisy powstawania konkretnych ujęć i związanych z nimi detali.

„Nie ma dymu bez ognia,
nie ma triku bez trasy,
nie ma perfekcyjnego zdjęcia bez przygotowania,
nie ma dobrego rezultatu bez współpracy.”

Od zdjęć satelitarnych, aż po ręcznie rysowane diagramy. Od perfekcyjnego światła wschodu słońca, aż po lampy błyskowe przymocowane do drona. Taką drogę przeszli JB Liautard i Thomas Genon, którzy doskonale wiedzą, że nie ma sztuki bez nauki oraz, że w każdym szaleństwie jest metoda. Tym samym ich cierpliwość i przywiązanie do detali stworzyło coś magicznego. JB rzucił pomysł, a Thomas go rozwinął. Słowem – współpraca idealna.

Fotografia w kolarstwie górskim jest bardzo specyficzna, ponieważ to bardzo szybki sport z mnóstwem skrótów i odpowiednim sposobem bycia. Wydaje mi się, że trzeba rozumieć sport, który się fotografuje, a moje zdjęcia są wynikiem współpracy z zawodnikiem. Staram się miksować sport akcji i sztukę, rozmawiamy o pomyśle, dajemy sobie rady, czasem nam wychodzi, a czasem nie. Wracamy do poprzednich pomysłów i pracujemy nad różnymi rzeczami kilkanaście razy. To zdecydowanie praca dla kilku osób, które są perfekcjonistami na każdym kroku.

– JB Liautard
JB Liautard

Uwielbiam pracować nad małymi detalami, a JB podziela mój pogląd. Gdy wiesz, że jego zdjęcia przez większość czasu w ogóle nie są poddawane obróbce, to zaczynasz się zastanawiać „jak on to robi?”. Celem tego epizodu było pokazanie całej pracy, którą trzeba wykonać, aby zrobić perfekcyjny strzał. Po pierwszej części mieliśmy kilka pomysłów, których nie wykorzystaliśmy, więc w końcu przyszła i pora na ich zrealizowanie.

– Thomas Genon
Thomas Genon

Kolarstwo jest formą sztuki, niezależnie pod jakim kątem na nie patrzysz. JB i Thomas doskonale o tym wiedzą i świetnie wcielili to w życie dzięki projektowi The Art of MTB.

W Shimano jesteśmy dumni z tego, że możemy pokazać ludziom techniki i dynamikę, które towarzyszą projektom filmowym czy zdjęciowym, które zrodziły się z fuzji kreatywności i czystego talentu.

– Tommaso Amadio, koordynator marketingu sportowego Shimano

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube