Zawody Proving Grounds pierwotnie powstały w celu zorganizowania swoistych kwalifikacji do najważniejszej freeride’owej imprezy roku, czyli Red Bull Rampage. Gdy po raz pierwszy impreza odbyła się w 2019 roku, nikt nie przypuszczał, że rok później nie będzie możliwe jej rozegranie, a na drugą edycję przyjdzie nam czekać aż do września 2021 roku.

10-go września w Oregon Dirt Park w USA ponownie spotkali się jedni z najlepszych freeriderów na świecie, aby zrobić małą rozgrzewkę przed zbliżającymi się wielkimi krokami zawodami Red Bull Rampage (odbędą się 15-go października). W finale wystąpiło ostatecznie 14 zawodników i 2 zawodniczki, a najlepsi wśród nich okazali się Carson Storch i Camilla Nogueira.

Główne zawody poprzedziły piątkowe treningi, w trakcie których trasa była dość mokra i wielu zawodnikom krzyżowało to plany na występ. Ostatecznie z 6 zawodniczek w finale zdecydowały się wystartować tylko dwie.

Z kolei w rywalizacji panów od początku było widać, że każdy ma ochotę na zwycięstwo i chce się pokazać z jak najlepszej strony. A to wszystko przez bardzo krótki czas na treningi. Carson Storch i Dylan Stark zaliczyli świetne pierwsze przejazdy i jak się później okazało, byli poza zasięgiem.

Zwycięstwo świetnie smakuje i jestem z tego dumna, ale byłabym bardziej, gdyby udało się zrobić mój zaplanowany przejazd. Pogoda nie była dobra i zastanawialiśmy się czy po deszczu da się w ogóle jeździć, więc nie pozostało nam z Hannah nic innego jak tylko wspierać się wzajemnie.

– Camilla Nogueira

Przez pandemię koronawirusa nie brałem udziału w zawodach przez dwa lata, więc moim celem było po prostu wskoczenie z powrotem w tryb zawodów. Wykonanie 360’ki na gapie było dość dziwne, duża prędkość, duży lot do przodu i w dół. Mocno się stresowałem, ale chyba dzięki temu trikowi udało się wygrać.

– Carson Storch

Wyniki Proving Grounds 2021:

 • Mężczyźni
  1. Carson Storch
  2. Reed Boggs
  3. Dylan Stark
  4. Paul Genovese
  5. Kyle Strait
 • Kobiety
  1. Camilla Nogueira
  2. Hannah Bergemann

Pełne wyniki: h5events.com/proving-grounds