Thomas Genon znany jest jako jeden z tych zawodników, którzy mają unikalny i niepodrabialny styl. W tym roku, aby lepiej przygotować się do swojego dziewiątego z rzędu startu w zawodach Red Bull Rampage, Tommy G zbudował swoją własną trasę, którą możecie zobaczyć w projekcie filmowym Mine Line. Przy okazji oddał hołd swojemu dziadkowi, który był górnikiem i zrobił to w najlepszy możliwy sposób!

YouTube player

Kult przodków jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych praktyk duchowych na świecie. W różnych kulturach jest obchodzony inaczej, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic lepszego niż uhonorowanie swojej historii poprzez robienie tego, co robisz najlepiej.

Mine Line to opowieść o przyjaźni, ciężkiej pracy i otwartych umysłach. Wartości, które zaprowadziły Thomasa z belgijskiego miasta Liege na sam szczyt światowego freeride’u, doskonale sprawdzają się także w jednej z czterech lokalnych kopalni węgla.

Zdjęcie: JB Liautard

Gdy patrzę wstecz na ten projekt, to najlepiej pamiętam tygodnie spędzone z kumplami, podczas budowania, jeżdżenia i kręcenia. To było niesamowite doświadczenie i z całą pewnością to jedne z najfajniejszych wspomnień związanych z moimi kumplami.

Pomysł pojawił się jakiś czas temu, ale do realizacji była długa droga. Dodatkowo chcieliśmy zrobić to w miejscu, gdzie dorastałem i żyje cała moja rodzina. Cały projekt zabiera mnie kilka generacji wstecz i z pewnością dużo dla mnie znaczy.

Thomas Genon

Do realizacji filmu zatrudnieni zostali jedni z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osób z branży: Rupert Walker i Clay Porter.

Zdjęcie: JB Liautard

Rupert znany jest z unikalnych klipów, które tworzy zarówno jako rowerzysta jak i filmowiec. Pracując w branży przez wiele lat miał okazję kręcić materiały z takimi gwiazdami jak Brandon Semenuk, a ostatnio zrealizował drugą część niesamowitego projektu Parallel.

Zdjęcie: JB Liautard

Z kolei za drugą kamerą stanął Clay Porter, który tworzy filmy od 17-go roku życia. Od tamtego momentu poświęcił swoje życie kamerze i na swoim koncie ma m.in. taką produkcję jak film Deathgrip.

Zdjęcie: JB Liautard

Rupert to mój ulubiony współpracownik. To najlepsza opcja na świecie, że możesz pracować z kimś tak kreatywnym i szanowanym.

Clay Porter

Zawsze fajnie, gdy projekty idą dobrze i wszystko kończy się bez ofiar. Można trzymać się konkretnych ujęć i cieszyć się ze współpracy z Clay’em, który jest jednym z moich najlepszych przyjaciół i inspiracji.

Rupert Walker

Poczynania Thomasa możecie śledzić na: