JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Rejon Saalfelden Leogang położony jest w środkowej Austrii w kraju związkowym Salzburg. Ten region ma bardzo dużo do zaoferowania nie tylko dla zwykłych turystów, ale także dla rowerzystów. Znajdziemy tu wymagające freeride’owe trasy, długie wycieczkowe ścieżki, na które zabierzesz całą rodzinę, trasy specjalnie pod e-bike dla relaksu czy dostarczające mnóstwa adrenaliny trasy w Bike Parku Leogang. Zdecydowanie warto zostawić tu swoje pieniądze!

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Wszechstronne trasy i świetna obsługa

Nieważne czy preferujesz krótkie i łatwe, czy długie i wymagające trasy, techniczne single czy trasy typu flow, a może typowo zjazdowe odcinki? – w regionie Saalfelden Leogang znajdziesz wszystkie typy tras i każdy będzie się tu świetnie bawił, nie ma znaczenia to czy jesteś kompletnym amatorem czy zaawansowanym rowerzystą. W naszym rejonie znajdziesz ponad 720 kilometrów górskich tras rowerowych dla każdego rowerzysty oraz ponad 480 kilometrów ścieżek rowerowych w miasteczkach i wioskach – to po prostu rowerowy raj.

Marco Pointner, Biuro Turystyczne Saalfelden Leogang:

Jesteśmy nastawieni na każdy typ rowerów i użytkowników, chcemy inspirować nie tylko profesjonalistów, ale także kompletnych amatorów i niedzielnych użytkowników dwóch kółek. Zachęcamy ich do eksploracji naszego regionu właśnie na rowerach.

W sklepie Elements Outdoor Sports znajdziemy mnóstwo przewodników, którzy z wielką chęcią pomogą nam w planowaniu naszej wycieczki po regionie tak, abyśmy doznali niezapomnianych przeżyć. Mamy tu także mnóstwo rowerowych hoteli, które oferują specjalne usługi, aby klient poczuł się jak w domu. Nawet dyrektorzy niektórych hoteli są też instruktorami i przewodnikami. Polecane przez nas hotele rowerowe: Hotel Ritzenhof, Hotel Mama Thresl, Hotel Bacher, Hotel Salzburgerhof, Hotel Riederalm, Hotel Puradies, Hotel Rupertus). Również sklepy takie jak Sport Mitterer czy Sport 2000 Simon są w stanie zapewnić odpowiedni sprzęt i pomóc w każdej rowerowej przygodzie.

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Miejsce dla rowerowych Mistrzów Świata

Nieważne czy jesteś zjazdowcem, freeride’erem czy skaczesz na hopkach – każdy powinien odwiedzić największy i najbardziej prestiżowy Bike Park w Saalfelden Leogang. To miejsce jest także areną zmagań Pucharów Świata UCI w zjeździe – zresztą jest to obecnie jedyny austriacki przystanek w całej serii Pucharu Świata. Bike Park Leogang w swojej historii gościł w 2012 roku Mistrzostwa Świata MTB (XCO i DHI) oraz Trial, a w 2020 roku ponownie będzie areną zmagań o tytuł Mistrza Świata. Po ośmioletniej przerwie ponownie będziemy świadkami koronacji najlepszych z najlepszych.

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Różnorodne trasy dla profesjonalistów i początkujących

„HOT SHOTS” to 3,5 kilometrowa trasa flow, która wiedzie od górnej do środkowej stacji lokalnej góry Asitz. Podążając za obecnymi trendami, trasa została zaadaptowana na potrzeby użytkowników kamer GoPro: trasa jest nie tylko dwumetrowej szerokości, ale przechodzi także przez lasy i zapewnia niesamowite naturalne widoki. Znajdziemy tu również mnóstwo hopek, falek czy płynnych skoków, aby nasze filmy z kamery były jeszcze lepsze.

Na początku czerwca oddana została półtorakilometrowa trasa „Matzalm-Trail”. Jest to trasa zapewniająca przepiękne widoki, a dodatkowo posiada mnóstwo korzennych sekcji i sporo ostrych zakrętów. Z tej trasy rozciąga się piękny widok na miasteczka Matzalm i Embachalm co gwarantuje niesamowite wrażenia.

Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności powstało wyzwanie BIG-5 Challenge: jest to trasa w rozmiarze XXL, która łączy wszystkie pięć wyciągów na pięciu górach okalających Leogang i Saalbach Hinterglemm. To ścieżka specjalnie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość i zaznać niesamowitych widoków.

Rowerowa mekka jaką jest Saalfelden Leogang, posiada także łatwe i wymagające trasy dla rowerzystów szosowych. Mogą oni wjechać na najwyższą górę w Austrii Grossglockner korzystając z proponowanej ścieżki Kaiser Tour. Ale jeśli masz inne preferencje, to możesz wybrać się na trasę Steinberg Tour, gdzie zobaczysz wspaniałe widoki wokół gór Leogangu i Lofer.

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Zabawa dla początkujących

Saalfelden Leogang ma coś w zanadrzu także dla amatorów. Na przestrzeni 10tyś metrów kwadratowych powstała strefa dla początkujących, gdzie mogą oni poprawić swoje umiejętności jazdy. Znajdziemy tu osiem drewnianych i piętnaście ziemnych hopek, nie większych niż 50cm wysokości, które z całą pewnością pomogą w opanowaniu roweru przed wyjazdem do Bike Parku. Znajdziemy tu także pump trach czy poduszkę powietrzną, na którą można ćwiczyć najbardziej skomplikowane triki. Z kolei w strefie GoPro Lounge obok wyciągu na górę Asitz, fani wspinaczki czy rowerów górskich, mogą podzielić się swoimi filmami podczas relaksu po wymagającym dniu jazdy czy chodzenia po górach.

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Elektryzująca jazda rowerem

Saalfelden Leogang jest częścią największego regionu wspierającego e-bike’i i jest idealnym miejscem na długie wycieczki w każdej grupie wiekowej. Dzięki wytrzymałym bateriom w rowerach spokojnie możesz pokonać dystans 70 kilometrów na jednym ładowaniu, a w razie czego bateria może być naładowana lub wymieniona w każdym momencie na najbliższej stacji benzynowej, w partnerskich hotelach czy sklepach. E-rowery są perfekcyjną alternatywą dla tych, którzy nie czują się na siłach, a chcieliby skorzystać z oferty naszego regionu.

Rezerwacje hoteli:
Saalfelden Leogang Touristik
Tel. + 43 (0)6582 70 660 / Fax + 43 (0)6582 70 660 99
info@saalfelden-leogang.at / www.saalfelden-leogang.com

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Trasy w Bike Parku Leogang:

HOT SHOTS – fired by GoPro

3,5 kilometrowa trasa typu flow wiodąca od górnej stacji kolejki Asitz do środkowej stacji. Zbudowana do zabawy dla każdego typu rowerzysty i zaprojektowana z myślą o nagrywaniu tej ścieżki kamerami akcji typu GoPro. Na całej długości ma 2 metry szerokości i wije się przez przepiękne lokalizacje na całym zboczu. Na trasie znajdziemy łatwe stoliki, płynne falki czy skoki. Trasa Hot Shots oferuje idealne przygotowanie i świetną scenerię idealną do nagrywania.

 • Przewyższenie: 396m
 • Długość: 3,5km
 • Szerokość: 2m

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Hangman I (Singletrail)

Ten single track wiedzie od samego szczytu aż do stacji kolejki w wiosce. Górna część Hangman’a jest wymagająca technicznie: ciasne i ostre zakręty w lesie, następnie wiedzie pod wyciągiem i w dół zbocza. Leśne odcinki najeżone są korzeniami i drewnianymi elementami.

 • Przewyższenie: 458m
 • Długość: 2,5km
 • Szerokość: 1-3m

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Hangman II(Singletrail)

Dolna część Hangman’a rozciąga się od wschodniej strony środkowej stacji, aż na sam dół. To łatwa trasa, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności na elementach freeride i downhill. Szeroka trasa oferuje mnóstwo zakrętów i płynnych hopek dla początkujących, ale zapewnia również sporo zabawy dla bardziej zaawansowanych rowerzystów.

 • Przewyższenie: 430m
 • Długość: 3,25km
 • Szerokość: 1-3m
 • Średnie nachylenie: 13,2%

Flow Master (Dirt Jump Park)

Park dirtowy składa się z dziewięciu dużych hop i dwóch band. Linia dirtowa jest doskonale znana z zawodów 26TRIX i zlokalizowana jest powyżej dolnej stacji, gdzie jest idealne zbocze do zapewnienia odpowiedniej płynności i prędkości. Dodatkowo znajdziemy tu trzy mniejsze hopki, które z całą pewnością pozwolą się rozgrzać przed główną linią.

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Flying Gangster (Freeride)

2.5 kilometra czystej adrenaliny! Fantastyczna freeride’owa trasa w Bike Parku Leogang. Nieważne czy jesteś sezonowym rowerzystą czy początkującym, nasza szutrowa ścieżka najeżona stepup’ami, stepdown’ami, hopkami, zakrętami czy tunelami, zapewni Ci niezapomniane doznania.

 • Przewyższenie: 458m
 • Długość: 2.5km
 • Szerokość: 0,5-3m
 • Średnie nachylenie: 17,9%

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Speedster (Downhill)

Najbardziej wymagająca trasa w Bike Parku Leogang. Ponad dwa kilometry trasy zjazdowej łączącej strome ścianki, ciasne zakręty, korzenne sekcje czy szybkie przesmyki. Ta trasa wyciągnie z Ciebie wszystkie umiejętności i jest częścią iXS Pucharu Europy DH czy Pucharu Świata DH. To właśnie na tej trasie w 2012 roku Stevie Smith i Gee Atherton stoczyli niezapomniany bój o tytuł Mistrza Świata DH.

 • Przewyższenie: 480m
 • Długość: 2,3km
 • Szerokość: 1-2,5m
 • Średnie nachylenie: 20,7%

Bongo Bongo (Freeride)

To jest trasa dla bardziej zaawansowanych rowerzystów i zaczyna się w połowie trasy Flying Gangster. Przechodzi w praktycznie w całości przez las i zawiera mnóstwo elementów typu north shore, band czy dropów. W skrócie, trasa dla zaawansowanych osób, które szukają perfekcyjnego flow.

 • Przewyższenie: 458m
 • Długość: 2,5km
 • Szerokość: 0,5-3m
 • Średnie nachylenie: 17,9%

Odkryj region Saalfelden-Leogang

Broken Heart Trail (North Shore)

Jest to trasa idąca w linii Bongo Bongo i składa się w całości z north shore’ów. Znajdziemy tu mnóstwo drewna, dropów, stepup’ów i band. Tylko dla ekspertów!

Lumberjack Trail (North Shore Park)

Park North Shore zlokalizowany jest tuż nad dolną stacją i został przebudowany w 2012 roku. Znajdziemy tu ogromny wallride, elementy north shore, różnego rodzaju dropy i hopki. Wszystko to zlokalizowane jest pomiędzy trasą 4X, a trasą Flow Master. Lumberjack-Line/Dropline: długość 350m, 8 dropów o wysokości 1-4,5m, 2 step downy i 5m wallride.


Więcej informacji: bikepark-leogang.com saalfelden-leogang.com
Zdjęcia: Saalfelden Leogang Touristik GmbH / Klemens König