Już od soboty (29.04.2023) miłośnicy sportów rowerowych będą mogli korzystać z dwóch Bike Parków Grupy Pingwina. Swoje trasy udostępnią: Kurza Góra Ski & Bike Park w Kurzętniku oraz Słotwiny Arena Ski & Bike Park w Krynicy- Zdroju.

Niebawem otwarte zostaną także: Skolnity Ski & Bike Park w Wiśle oraz największy park rowerowy w Grupie Pingwina – Kasina Bike Park w Kasinie Wielkiej.

Poznaj nasze parki rowerowe i złap rowerowego bakcyla!

KURZA GÓRA SKI & BIKE PARK

W sercu Warmii i Mazur znajduje się najnowszy park rowerowy należący do Grupy Pingwina i jedyny na północy Polski!

Profesjonalnie przygotowane 3 trasy: zielona, niebieska i czerwona pozwolą na bezpieczną zabawę zarówno wytrawnym riderom, jak i tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z rowerem. Trasy ciągną się pod Wieżą widokową w Kurzętniku. Na trasach znajdziemy liczne bandy, skocznie czy stoliki do szlifowania techniki skakania. Utwardzenie terenu ułatwia zjazdy mniej wprawionym kolarzom! Bike Park będzie czynny w dniach 29.04 – 3.05 w godzinach 10:00 – 18:00.

Więcej informacji: kurzagora.pl

SŁOTWINY ARENA SKI & BIKE PARK

Słotwiny Arena to cztery wyjątkowe trasy rowerowe. Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Miłośnicy rowerów mają do swojej dyspozycji: 1 trasę zieloną (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasę czerwoną (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki. W 2021 roku Bike Park Słotwiny Arena otrzymał Certyfikat UMWM „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”. Bike Park będzie czynny od 29.04 w godzinach 9:00 – 18:00.

Więcej informacji: slotwinyarena.pl

SKOLNITY SKI & BIKE PARK

Na zboczach Wierchu Skolnity wybudowane zostały 3 trasy o łącznej długości 9 kilometrów. Trasa zielona w Skolnity Ski & Bike Park jest bardzo łatwa, da się na niej zjechać w zasadzie na każdym rowerze MTB. Niebieska przypadła do gustu popularnym w świecie rowerowym braciom Godziek, którzy w ramach eksperymentu postanowili zjechać po niej z odkręconymi hamulcami!

Najtrudniejsza trasa w bike parku ma 1,8 kilometra, a jej średnie nachylenie wynosi 11%. Trasa prowadzi przez las, w którym znajdują się liczne korzenie, kamienie i kilka większych skoczni typu gap. Informacje o otwarciu Skolnity Bike Park udostępnione zostaną na stronie: skolnity.pl

KASINA SKI & BIKE PARK

Kasina Bike Park to miejsce dla fanów naprawdę mocnych wrażeń i zarazem największy park rowerowy w Małopolsce! Bike Park znajduje się na terenie stacji narciarskiej Kasina Ski&Bike Park, w województwie małopolskim.

Bike Park posiada zróżnicowane trasy, które w sumie dają kilkanaście kilometrów jazdy dla wprawionych rowerzystów! W skład parku wchodzi trasa DH Cup, czyli typowa trasa downhillowa, na której wielokrotnie odbywały się zawody Pucharu Polski, a także Mistrzostwa Polski w Downhillu.

Na terenie Parku znajdziemy także wypożyczalnię rowerów czołowych producentów, myjkę, restaurację i szkołę rowerową, gdzie pod okiem czołowych polskich zawodników można doszkalać swoje umiejętności. W 2021 roku Bike Park otrzymał Certyfikat UMWM „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”.

Informacje o otwarciu Kasina Bike Park udostępnione zostaną na stronie: bikeparkkasina.pl

Grupa Pingwina – lider na rynku sportów narciarsko-rowerowych

Grupa Pingwina skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko-rowerowych w Beskidach: Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, a także Kasina Ski & Bike w Kasinie Wielkiej oraz na Mazurach (Kurza Góra). Wszystkie tworzą serdeczną atmosferę dla pasjonatów sportu i całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, snowboardzie, rowerze albo po prostu spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce.

Grupa Pingwina wyróżnia się bezkompromisową dbałością o jakość obsługi i infrastruktury.
W pięciu całorocznych ośrodkach można cieszyć się nieograniczonymi możliwościami aktywności na świeżym powietrzu, a tytułowy pingwin w logo jest gwarancją wysokich standardów obsługi.

Oferta Grupy Pingwina zimą to: niemal 20 km świetnie przygotowanych, ratrakowanych dwa razy na dobę tras narciarskich, koleje krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi, bezpieczne wyciągi taśmowe dla rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi.

Latem Grupa Pingwina „przesiada” się między innymi na rowery. W czterech Bike Parkach znajdziemy zadbane i na bieżąco remontowane trasy rowerowe o łącznej długości 36 km. Dla osób, które lubią kontakt z przyrodą czeka słynna na całą Polskę Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju z najpiękniejszą ścieżką w koronach drzew. W 2022 roku dla turystów została udostępniona druga Wieża widokowa, która zlokalizowana jest w ośrodku Kurza Góra na Mazurach. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje całoroczny karnet Pingwin PASS SKI&BIKE na narty i rower.

W każdej z lokalizacji na dzieciaki i dorosłych czekają atrakcje, dostosowywane do pory roku.

O Grupie Pingwina

Grupa Pingwina skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko-rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena Ski&Bike Park w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra), tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury: narciarze twierdzą, że trzyma wręcz alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje unikalny całoroczny KARNET Pingwin Pass na narty i rower oraz miłe niespodzianki.

Oficjalna strona: grupapingwina.pl
Bike Parki: Kasina Wielka, Wisła Skolnity, Słotwiny, Kurza Góra
Media: facebook, instagram