Jest nam niezmiernie miło, że jako jedni z pierwszych możemy przedstawić Wam nowy produkt ze stajni IXS’a, który zaprezentował nam sam Richie Schley. Kto nie zna Ritchiego Schleya, powinien sięgnąć do google, a my w tej chwili możemy powiedzieć jedynie tyle, iż jest on pionierem światowego freeridu, który troszkę 'wyluzował’ i przesiadł się na mniejszy rower enduro.

colors

Jako iż Trail RS, jak sama nazwa wskazuje jest produktem sygnowanym przez Ritchiego, dołożył on wszelkich starań, aby nie zrobić fuszerki i stworzyć produkt na najwyższym poziomie. W kasku znajdziemy aż 22 ogromne otwory wentylacyjne, które sprawiają, że nawet w upalne dni będziemy się czuć bardzo komfortowo.

_MG_7232   _MG_7222

Kolejną nowością jest regulacja rozmiaru – ErgoFit Ultra system. iXS wprowadził jedynie dwa rozmiary kasku, które można dopasowywać do rozmiaru głowy kilkoma kliknięciami pokrętła. Jako iż mam na tyle nietypowy kształt głowy, że dopasowanie kasku za pomocą gąbek zajmowało zazwyczaj trochę czasu, mogłem szybko poddać weryfikacji nowatorski system regulacji. Faktycznie – wystarczyło założyć kask na głowę, dokręcić pokrętło i wszystko było gotowe.

iXS bardzo dużą uwagę przywiązał do jakości wykończenia. Tak jak w luksusowych samochodach, ciężko jest znaleźć w środku kawałek blachy, ponieważ wszystko jest wykończone tapicerką, tak i tutaj materiał z którego wykonany jest kask, w całości zakryty jest jego skorupą, a od dołu dookoła głowy wykańcza go czarny, matowy plastik.

Kolejną nowością jest budowa daszku i sposób, w jaki się zachowuje podczas uderzenia. Dzięki technologii rodem ze świata MX, podczas uderzenia, daszek kasku przesuwa się do tyłu, jednocześnie zwalniając się ze śruby zabezpieczającej. Dzięki temu, nawet gdy zdarzy nam się zaliczyć spotkanie kasku z ziemią, wystarczy odgiąć daszek na tyle mocno aby usłyszeć kliknięcie i daszek jest znów na właściwej pozycji.

laguna beach 2013_RICHIE SCHLEY_By ADL-3494(1)   laguna beach 2013_RICHIE SCHLEY_By ADL-3193

Ritchie powiedział nam, że „w momencie rozpoczęcia współpracy z firmą iXS od razu przystąpiliśmy do tworzenia kasku, który będzie złotym środkiem między kaskiem Downhillowym, a tym stworzonym do XC. Kaskiem, który będzie bezpieczny, a jednocześnie bardzo lekki i komfortowy w użyciu. Tym właśnie jest kask Trail RS. Osobiście jeżdżę czasem z góry, czasem pod górę – po trochu wszystkiego. Wydaje mi się, że w tą stronę zmierza teraz kolarstwo górskie. Trail RS zapewnia Ci bezpieczeństwo i pewność podczas zjazdów, ale równocześnie idealną wentylację i niską wagę na podjazdach. Możesz więc śmiało pedałować w kasku Trail RS przez cały dzień i czuć się przy tym pewnie i komfortowo.”

laguna beach 2013_RICHIE SCHLEY_By ADL-3704   laguna beach 2013_RICHIE SCHLEY_By ADL-2275

Jako iż Richie był bardzo przekonujący w tym co mówił, również jesteśmy zdania, że kask ten jest strzałem w dziesiątkę firmy iXS. Wygląd, design (co jest już kwestią subiektywną) oraz jakość wykonania stoją na najwyższym poziomie. Cena, jak na produkt tej klasy jest również bardzo dobra, bo za kask przyjdzie nam zapłacić 100 Euro. Czekamy więc, aż produkt ten pojawi się u naszego krajowego dystrybutora.

 

Dane techniczne:

  • pokrycie kasku wykonane w formie, dla lepszej ochrony i niższej wagi,
  • 22 otwory wentylacyjne zapewniające perfekcyjną wentylację,
  • regulowany daszek z systemem zapobiegającym złamaniu podczas wypadku,
  • Ergo-Fit Ultra, płynna regulacja wielkości kasku,
  • Wewnętrzna część kasku wykonana również w formie zapewnia lepszy komfort i zapobiega niszczeniu kasku,
  • Dostępny w kolorach: niebieskim, zielonym, czarnym oraz szarym,
  • Zgodny z certyfikatami: EN1078 & CPSC TUV,
  • Waga: +/- 320 gram
  • rozmiary: S/M 54-58cm, M/L 58- 62cm

 

Poniżej możecie zobaczyć filmik z akcji z Ritchiem, oraz jego nowym produktem iXS Trail RS: