Tajwan na monocyklach

Razem z bratem dostaliśmy się do finału konkursu Idee Kaffee Challenge na najlepszą wyprawę sportową. W związku z tym liczymy na Wasze głosy :) Ale najpierw meritum, czyli wyprawa.

Planujemy objechać Tajwan na monocyklach – rowerach jednokołowych – pokonując dystans około 1200km. Dziennie przejedziemy do 80 kilometrów w zależności od ukształtowania terenu i warunków pogodowych. Wyprawę zaczynamy na wiosnę przyszłego roku.

Sam przejazd powinien zająć nam maksymalnie 20 dni, a całą wyprawę chcemy zamknąć w 30 dniach. Poruszać się będziemy na monocyklach marki Kris Holm z kołem o średnicy 29 cali. Zamontujemy w nich piasty marki Schlumpf z przerzutką 1:1.5, co pozwoli nam na szybszą jazdę. Cały sprzęt i ubrania przewieziemy w plecakach i sakwach przy monocyklu – nie będziemy mieli więc żadnego suportu w postaci dodatkowej osoby na rowerze czy w samochodzie.

Trasa wyprawy biegnie przez najciekawsze tajwańskie miasta i parki narodowe. Jedziemy ścieżkami rowerowymi, drogami, a także górskimi szlakami, terenem nieutwardzonym i pewnie miniemy kilka wartkich strumieni. Jeśli pogoda pozwoli zamierzamy promem dotrzeć na jedną z większych wysp na zachodzie- Magong. Startujemy w Taipei i tutaj również kończymy wyprawę.

Jesteśmy jedynymi finalistami, którzy poruszać się będą wyłącznie na pojazdach kołowych. W tym wypadku akurat jednokołowych :)

W związku z tym serdecznie prosimy o głosowanie na naszą wyprawę!

ODDAJ GŁOS TUTAJ

Głosujcie CODZIENNIE i zapraszajcie do wydarzenia wszystkich swoich znajomych. Pamiętaj proszę o potwierdzenie głosu przez naciśnięcie linka, którego otrzymasz w mailu.

Link do wydarzenia na fb: facebook.com

Wiem, że to trochę wysiłku ale wszystko dla dobra sprawy, hej! Za głos można zgarnąć najnowszą kamerkę GoPro 3, więc warto głosować jak najczęściej! I pamiętajcie, że karma istnieje i dobre uczynki naprawdę do nas wracają :) !