ION to firma znana głównie z produkcji odzieży do sportów wodnych. Jednak ich ambicje sięgają o wiele dalej niż tylko woda i w zeszłym roku po raz pierwszy zaprezentowali kolekcję ubrań dla rowerzystów. Teraz mamy okazję zapoznać się z nowościami na 2014 rok, a do sklepów w 32 krajach docierają pierwsze dostawy. Zapoznajmy się więc z ubraniami w 100% zaprojektowanych przez niemieckich inżynierów:

Scrub & Flare

Nowa seria Flare (damska) oraz Scrub (męska) to najbardziej zaawansowane technicznie ubrania ION, zarówno pod względem konstrukcji jak i materiałów. A wszystko inspirowane unikalnym designem znanym z ubrań surferskich. Long sleeve posiadają specjalne panele z przodu, z tyłu oraz na ramionach, które pomagają odprowadzać wilgoć. Spodenki z kolei są zrobione ze specjalnego materiału, który wykańczany jest laserowymi cięciami, posiadają klejone obszycia, a to wszystko sprawia, że są one bardzo lekkie i funkcjonalne.

Roam & Luzid

Serie Luzid (damska) oraz Roam (męska) powiększyły się do aż 20 różnych wzorów w sezonie 2014. Główna idea, która przyświecała projektantom, to stworzenie ubrań, które wyglądają jak ubrania codzienne, ale zarazem posiadają bardzo wysoką funkcjonalność. Wszystkie koszulki są zrobione ze specjalnego materiału, który wygląda jak klasyczna wełna, ale schnie cztery razy szybciej. Spodnie i krótkie spodenki są bardzo elastyczne i dopasowane do rowerzysty dla większej swobody ruchów.

Slash

Kolekcja Slash 2014, to idealne połączenie dla rowerzystów grawitacyjnych: super przewiewne, ale zarazem wytrzymałe jerseye posiadają ukryta kieszeń i specjalną szmatkę do czyszczenia okularów. Pasujące do tego zestawu spodnie „Sabotage” to mix przewiewnego i wytrzymałego materiału z nylonem oraz specjalnymi neoprenowymi wzmocnieniami, dzięki którym spodenki są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia.

Traze & Graze

Ci, którzy preferują bardziej sportowy wygląd mogą wybrać kolekcję Graze (damska) oraz Traze (męska). Podobne do ciuchów surferskich, są zaprojektowane jako bardziej dopasowane (slim), a zarazem są równie funkcjonalne dzięki zastosowaniu m.in. wkładek Coolmax.

Produkty ION bike dostępne są już w 32 krajach: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Luksemburg, Wielka Brytania, Norwegia, Finlandia, Rumunia, Polska, Słowenia, Chorwacja, Węgry, Czechy, Bułgaria, Rosja, Brazylia, Chile, Meksyk, RPA, Mauritius, Japonia, Malezja, Singapur, Brunei, Australia oraz Nowa Zelandia. Więcej informacji o ION znajdziecie na oficjalnej stronie: ion-products.com.