Mediolan, 16 kwietnia 2014 – Wraz z nadejściem wiosny ruszyły przygotowania do Red Bull Wide Open. Tego lata w Bike Parku Mottolino we włoskim Livigno odbędą się poszukiwania najlepszego z najlepszych zawodników MTB. 13-go lipca najlepsi zawodnicy dh, freeride oraz four cross zmierzą się bark w bark na inspirowanym supercross’em torze z licznymi technicznymi i szybkimi przeszkodami. Lista zawodników wygląda imponująco – po raz pierwszy w historii tak wielu znanych zawodników stanie do rywalizacji w wyścigu.

Od momentu ogłoszenia organizacji Red Bull Wide Open zawodnicy z całego świata rezerwują swoją obecność na liście startowej. Martin Soderstrom: „Red Bull Wide Open jest połączeniem moich dwóch ulbionych sportów – MTB oraz supercrossu, więc decyzja o moim udziale w tej imprezie była bardzo łatwa do podjęcia. Szansa na ściganie się razem z moimi idolami z innych dyscyplin trafia się raz w życiu i nie mogę tego przegapić! To będzie wielkie wyzwanie rywalizować na tym unikalnym torze, ale myślę, że wszyscy będziemy się tam super bawić!”

Martin Soderstrom jest jednym z bardziej znanych nazwisk na scenie freeride, ale swój udział potwierdzili także takie gwiazdy jak Brian Lopes, Greg Minnaar czy Andreu Lacondeguy, każdy będzie bronił honoru swojego kawałka grawitacyjnej sceny MTB. Przedstawiciel której dyscypliny udowodni, że posiada niezbędne umiejętności do rywalizacji na trasie Red Bull Wide Open? Przyjedźcie do Livigno 13-go lipca i przekonajcie się sami!

Lista potwierdzonych zawodników:

Aaron Chase, Andreu Lacondeguy, Andrew Neethling, Antoine Bizet, Brian Lopes, Bernard Kerr, Bernardo Neves Cruz, Bryn Atkinson, Cameron Zink, Danny Hart, Darren Berrecloth, Eliot Jackson, Emanuel Pombo, Felix Beckeman, Filip Polc, Geoff Gulevich, Graham Agassiz, Greg Minnaar, Guido Tschugg, Joe Smith, Johannes Fischbach, Joost Wichman, Kevin Aiello, Kyle Strait, Kurt Sorge, Logan Binggeli, Martin Soderstrom, Marcelo Gutierrez, Michal Prokop, Mike Day, Mike Jones, Mick Hannah, Michal Marosi, Nick Beer, Nico Vink, Pierre Eduard Ferry, Tomas Slavik, Tomas Zejda, Yannick Granieri

Dla wielokrotnego mistrza 4X Brian’a Lopes’a tor Red Bull Wide Open będzie jednym z największych wyzwań w karierze – „Nie mogę się doczekać 13-go lipca i niecierpliwie czekam na możliwość startu w tych zawodach od momentu, gdy tylko dostałem propozycję wzięcia udziału w nim.”. Jego wieloletnie doświadczenie w walce na torze bark w bark z pewnością będzie użyteczne podczas rywalizacji 6 osób na torze. Jednak czy tacy zawodnicy DH jak Greg Minnaar będą mieli techniczną przewagę na trudnym terenie przy dużych prędkościach? Na chwilę obecną nikt nie wie, kto może zgarnąć tytuł, a z tak różnorodnymi i utalentowanymi zawodnikami emocje są gwarantowane!

Zapiszcie datę 13 lipca 2014 i weźcie swoje rowery ze sobą do Bike Parku Mottolino, ponieważ są tu jedne z najlepszych i najpłynniejszych tras w Alpach. Zdecydowanie po obejrzeniu zawodów Red Bull Wide Open będziecie mieli ochotę wyjść na rower! Pomijając same zawody w okolicy będzie dużo się działo, m.in. zostaną rozstawione targi rowerowe, na których nie jeden fan sprzętu nacieszy oko.

Harmonogram:

12 lipiec: treningi i kwalifikacje

13 lipiec: finały Red Bull Wide Open

O zawodach Red Bull Wide Open:

Tor Red Bull Wide Open położony jest w Bike Parku Mottolino w Livigno we Włoszech. Trasa wije się przez ~500 metrów i zawiera unikalne przeszkody, a wszystko stworzone zostało na kształt połączenia supercrossu z trasą zjazdową. Specjalnie zaprojektowane przeszkody mają za zadanie wymusić na zawodnikach różne umiejętności, a przy okazji rywalizować bark w bark startując jednocześnie w 6 osób. Na trasie znajdą się spore 60-stopowe gapy, masywne bandy, wallride’y oraz techniczne rock gardeny. Najlepsi światowi zawodnicy zaatakują tą trasę w unikalnych zawodach, gdzie na trasie rywalizować będzie sześciu zawodników jednocześnie.