Zapraszamy na pierwszą edycję zawodów „Enduro Trails” (endurotrails.pl) do Bielska-Białej. Jeśli ktoś myśli, że Beskid Śląski, to jedynie mało przyjazne szutry i kamienie, to się grubo myli… przyjedź i poznaj nasze ścieżki! Zawody odbędą się na koniec długiego weekendu majowego, w niedzielę 04.05.2014!

Parę faktów zachęcających do startu:

Trasa zawodów – Czyli to, co najważniejsze! Suche dane są takie: długość całej pętli zawodów to ok. 30km, przewyższenie 1500m, długość odcinków specjalnych to 8.5 km (w tym aż 8 km tzw. singli!). Wszelkie większe przeszkody na odcinkach specjalnych będą możliwe do ominięcia (wyznaczone będą objazdy „hopek” czy stromizn). OS-y są prawie wyłącznie zjazdowa, jednak poprzecinane krótkimi interwałowymi fragmentami podjazdów i „dokręcań” – będzie bardzo kondycyjnie! Trasa zostanie podana do wiadomości już na tydzień przed imprezą.

Wyniki Live – Po każdym odcinku specjalnym wyniki będą automatycznie przesyłane do biura zawodów i publikowane na stronach internetowych!

Fotokomórki – Do pomiaru czasu użyty zostanie homologowany sprzęt firmy Tag Heuer! Fotokomórki gwarantują nieomylność pomiarów (podwójny „backup”) oraz wyników, są też wygodne dla zawodników (nie trzeba zatrzymywać się w punkcie, ani wozić ze sobą chipów).

Pula Nagród – Opiewa na prawie 10 tyś (w postaci bonów, voucherów i nagród rzeczowych od takich firm i marek, jak: Gregorio, IXS, Hi-Tec, Martes Sport, Sportmaster, Neverland). Dodatkowo dla zawodników czeka niespodzianka od głównego sponsora zawodów w Bielsku, firmy Kross.

Imprezy towarzyszące – W miasteczku zawodów zlokalizowanym na Błoniach Miejskich (Link do lokalizacji: maps.google.pl) odbędą się zawody na torze „Pumptrack” połączone z nauką jazdy dla dorosłych i dzieci, testy najnowszych rowerów marki Kross, całą imprezę poprowadzi DJ, będzie także centrum wyników Enduro Trails Live!

UWAGA!! Niestety zmuszeni jesteśmy wprowadzić limit miejsc (150 osób)! Jest to podyktowane chęcią zachowania płynności zawodów (brak oczekiwania na start kolejnego odcinka specjalnego). Rejestracja zostanie uruchomiona w środę, radzimy się nie ociągać (na pierwsze zawody Enduro w sezonie szybko brakło miejsc).