Od jesieni zeszłego roku poszukiwałem bluzy lub kurtki, która z powodzeniem sprawdzi się w ciężkich i zmiennych warunkach pogodowych. Najlepiej, aby była też na tyle uniwersalna, by nadawała się nie tylko do użytku na rowerze, ale także na co dzień. Mój wybór padł na kolekcję Foxa 2015 i model bluzy Thermabond Resist w kolorze Sulphur Blue.

Bluza techniczna Fox Thermabond Resist

Pierwsze wrażenie po otrzymaniu przesyłki, było takie: „Wow! Łaaadne to!”. Fakt, kolor sulphur blue w połączeniu z dobrym wykonaniem robi naprawdę piorunujące wrażenie. Dość powiedzieć, że kilkoro znajomych chciało mi tą bluzę odebrać ;) Design jest bardzo prosty, jeden rękaw i środkowa część do wysokości piersi jest niebieska, reszta szara. Na piersi znajdziemy natomiast kieszonkę z pomarańczowym suwakiem i otworkiem na np. słuchawki. Całość dopełniają subtelne loga Foxa rozmieszczone tu i ówdzie oraz kaptur z możliwością regulacji.

Bluza techniczna Fox Thermabond Resist

Termin rozpoczęcia testów jest trochę niefortunny, ponieważ temperatury na zewnątrz robią się co raz wyższe, więc i mniej będzie okazji, aby szaleć w bluzie. Jednak dzięki specjalnej membranie DWR (Durable Water Repellent), powinna się ona idealnie sprawdzić podczas opadów czy silnych wiatrów. Widać to szczególnie po warstwie zewnętrznej bluzy, która przypomina plaster miodu, dzięki temu widać od razu, że mamy do czynienia z produktem nietuzinkowym i wykonanym z innego materiału niż bawełna. Zobaczymy czy faktycznie jest to bluza w stylu typowego softshell’a czy jednak bliżej jej do zwykłej. Wykonanie bluzy jest na wysokim poziomie i mam nadzieję, że Fox w tej kwestii wrócił do swoich najlepszych lat, gdy ich produkty były „wieczne”.

Bluza techniczna Fox Thermabond Resist

Cechy produktu:

  • Materiał zewnętrzny: 100% Polyester Honeycomb Mesh
  • Materiał wewnętrzny: 100% Polyester micro fleece 330gm
  • Zapinana kieszonka na piersi z wyjściem na słuchawki
  • Kaptur z możliwością regulacji
  • Oddychająćy i elastyczny materiał techniczny, chroniący od lekkiego deszczu i wiatru dzięki membranie DWR (Durable Water Repellent)

Bluza techniczna Fox Thermabond Resist Bluza techniczna Fox Thermabond Resist
Bluza techniczna Fox Thermabond Resist

Tomasz Profic, 43RIDE:

Nadchodząca pogoda sprawia, że dość ciężko będzie szybko sprawdzić właściwości bluzy technicznej Foxa. W końcu w lecie mało kto zakłada bluzę na siebie ;) Jednak chwilowo pogoda i temperatura jest w kratkę, dzięki czemu mam jeszcze okazję założyć bluzę na siebie. Tak naprawdę to nie mogę doczekać się jesieni, kiedy będzie ona w użyciu praktycznie codziennie, ponieważ idealnie nadawać się będzie na zmienną pogodę i jesienną pluchę. Jednak zobaczymy jak to będzie wyglądać, wkrótce szykują się pierwsze wypady w góry, a tam jak wiadomo nawet w lecie bywa zimno i zmiennie.


Dystrybucja Fox: Fox Head Polska