URGE ARCHI-ENDURO jest dedykowany specjalnie do ciężkiego enduro, gdzie umiejętności ridera są jedynym ograniczeniem. W projektowaniu tego kasku brali udział najlepsi zawodnicy enduro na ziemi – Mark Weir, Alex Balaud, Fabien Barel oraz Olivier Giordanengo. Kask zapewnia pełną ochronę głowy i twarzy.

3 4 5

To co różni go od tradycyjnego fullface, to odchudzona szczęka, która przeprojektowana jest tak, że spełnia funkcję ochronną oraz zwiększa dopływ powietrza. Dodatkowym atutem odchudzonej szczęki jest możliwość picia napojów bez potrzeby zdejmowania kasku.

11

Enduro jest specjalnie wycięty z tyłu tak, aby nie kolidował z plecakiem. Duża ilość otworów (zabezpieczonych siateczką) plus system wentylacji Venturi Effect zapewnia komfort termiczny. Dużym atutem przy tego typu ochronie jest waga – 893gram przy moim rozmiarze L/XL to bardzo dobry wynik.

112 (2)9

Kask o niebanalnym wyglądzie. Projektanci URGE stworzyli własną linię produktów, nie wzorując się na innych, są oryginalni. Oryginalność ma to do siebie że nie każdy ją akceptuje, ale zapewne znajdzie wielu odbiorców. Archi-enduro występuje w 2 rozmiarach skorupy S/M i L/XL. Mój egzemplarz L/XL  (58-61cm) przy wielkości mojej głowy ok 60 cm spasował się dobrze. Jednak jeżeli masz głowę 60-61 to zalecam wcześniejsze przymierzenie i sprawdzenie, czy kask leży dobrze (zalecam przy każdym kasku przymiarkę, nie jesteśmy wszyscy tacy sami).

Higiena. Przy użytkowaniu kasku istotny element to czystość. W archi-enduro możemy odpiąć części policzkowe poduszki, wkładkę czołowa i potyliczną.

Zakładamy gogle i… do zobaczenia gdzieś na trasie ! – Zbig

6

Dane techniczne:

– konstrukcja kompozytowa

– system wentylacji Venturi Effect

– daszek Flex System

– otwory wentylacyjne pokryte metalową siatką

– otwarta konstrukcja szczęki kasku zwiększajaca dopływpowietrza

– certyfikat CE1078

– waga: 890 g.

Rozmiar:

S/M (54-57cm) – dodatkowe wkładki regulujące w komplecie

L/XL (58-61cm) – dodatkowe wkładki regulujące w komplecie

127
Dystrybutor: http://airbike.pl/
.
.
.
43ride