Downhill City Tour to unikalne połączenie ekstremalnego widowiska dla miłośników mocnych wrażeń z wydarzeniem idealnym dla całej rodziny. To zupełnie nowa odsłona wyczynowej jazdy na rowerze połączona z mocą atrakcji w miasteczku kibiców, dla każdego widza bez względu na wiek. Organizatorzy eventu zmodyfikowali klasyczną formę zawodów downhillowych i przenieśli ją ze stromych górskich szlaków w same centrum miasta.

Downhill City Tour Kłodzko - zapowiedź

Pierwsza edycja odbędzie się już 28 czerwca w Kłodzku – malowniczym miasteczku leżącym w Kotlinie kłodzkiej u podnóży Gór bardzkich. Trasa przejazdu będzie miała początek na murach zabytkowej Twierdzy Kłodzko, a następnie pobiegnie przez sam środek rynku, by zakończyć się na moście św. Jana. Po drodze na uczestników czekać będą przeszkody o różnym stopniu trudności, których pokonanie będzie wymagać niezwykłej precyzji oraz szybkości. Skocznie będą pozwalać zawodnikom na loty dochodzące do 15 metrów.

Dla pozostałych uczestników wydarzenia organizatorzy przewidzieli atrakcje w postaci:

  • Festiwalu Open Summer – cykl koncertów organizowanych wewnątrz zabytkowej Twierdzy Kłodzko
  • Toru dla dzieci – specjalnie przygotowane przeszkody będą zapewniać bezpieczeństwo oraz rywalizacje dla najmłodszych amatorów kolarstwa
  • Serwisu rowerowego – podczas wydarzenia będzie można za darmo sprawdzić stan swojego roweru oraz dokonać podstawowych regulacji
  • Punktu znakowania rowerów – policja przeprowadzi znakowanie rowerów, które zapobiega kradzieżą rowerów
  • Darmowego zwiedzania Twierdzy Kłodzko
  • Stanowisk sponsorów – przeprowadzane na nich będą liczne konkursy z nagrodami

Dzień zawodów zostanie zwieńczony uroczystą koronacją zwycięzców.

Downhill City Tour stanowi dla zawodników perełkę na liście tegorocznych wyzwań, a dla kibiców potężna dawkę emocji w wygodnej, miejskiej formie. Idea zawodów powstała z połączenia pasji i charyzmy chłopaków z Fundacji KULT. Założyciele są byłymi zawodnikami, którzy dzięki połączeniu doświadczenia z ciężką pracą tworzą jedyne w swoim rodzaju wydarzenia sportowe.

Przy współpracy z miastem Kłodzko, Fundacja KULT ma możliwość popularyzować ekstremalne kolarstwo górskie, podnosząc jego poziom w Polsce. Ponadto w najbliższej przyszłości, na terenie miasta Kłodzko mają powstać specjalne tory(pumptracki), umożliwiające treningi zarówno sportowcom, jak i amatorom w każdym wieku.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę downhillcitytour.pl oraz na nasz fanpage facebook.com/dhcitytour.