Firma WTB została założona w 1982 roku w Marin County w Kalifornii. Od tego czasu przyświeca im cel, aby tworzyć najlepsze komponenty do rowerów górskich jak to tylko możliwe. Aktualnie w ich ofercie znajdziemy taki części jak siodełka, opony, obręcze czy chwyty kierownicy, a dzięki temu, że właścicielami są riderzy tacy jak my, to doskonale wiedzą czego potrzeba potencjalnym użytkownikom. Nasza redakcja postanowiła sprawdzić jak te szczytne idee mają się do rzeczywistości i na początek prześwietlimy kolekcję dwa modele siodełek WTB 2015.

WTB Volt

Model Volt Carbon jest najlżejszym siodełkiem jakie kiedykolwiek wyprodukowała marka WTB. Siodełko to waży zaledwie 155g (nasza redakcyjna waga pokazała 158g, ale o tym później) i wykorzystuje ten sam kształt i piankę, które zastosowane jest w zwykłym modelu Volt.

WTB 2015 carbon saddles

Siodełko Volt Carbon wykorzystuje owalne karbonowe pręty 7x9mm. Co ważne, siodełko to nie ma limitu wagowego oraz posiada dwuletnią gwarancję. Specjalny wydłużony krój w centralnej części, znany jako strefa komfortu, przynosi ulgę tkankom miękkim, a niewielki wznios w tylnej części zapewnia lepsze trzymanie podczas podjazdów.

Nowa kolekcja karbonowych siodełek WTB 2015
Nasz testowy egzemplarz siodełka WTB Volt Carbon 2015 waży 158g

Siodełko Volt Carbon używa pianki WTB DNA i jest dostępne na całym świecie w cenie 249.95 USD. Do naszej redakcji dotarła jedna sztuka tego siodełka i już niedługo będziemy mogli podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami.

WTB Silverado

Model Silverado Carbon zostało przeprojektowane. Dostało nowy kształt, grafikę oraz nowy kod koloru, który idealnie wpasowuje się w hierarchię modeli siodełek WTB.

WTB 2015 carbon saddles

Silverado posiada długi i szeroki nos, który pomaga riderowi podczas podjeżdżania, a zarazem posiada na tyle płaski kształt, że z powodzeniem może być wykorzystywany w rowerach szosowych. Karbonowy model 2015 występować będzie w dwóch kolorach: matowym oraz błyszczącym czarnym, ze złotymi akcentami, które podkreślają, że jest to model karbonowy. Wymiary siodełka to 133x274mm, a waga zatrzymuje się na 169 gramach.

Siodełko wyposażone jest także w owalne pręty 7x9mm, nie posiada limitu wagowego oraz posiada dwuletnią gwarancję. Sugerowana cena detaliczna to 249.95 USD.

WTB High Tail

Nowością w gamie jest natomiast High Tail, który występuje w trzech wersjach: carbon, team oraz pro. Zaprojektowane zostało przy współpracy z Chrisem Cocalis’em (Pivot Cycles) oraz Davem Weagle’m (DW Link), specjalnie na potrzeby nowego modelu enduro 27.5″ Pivot Cycles.

WTB 2015 carbon saddles
WTB High Tail Carbon

Model High Tail został zaprojektowany specjalnie dla rowerów z nowym rozmiarem kół 27.5″, nowoczesną geometrią oraz krótszymi widełkami tylnymi. Model ten idealnie wpisuje się w gusta użytkowników nowych rowerów do enduro, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o uniwersalności konstrukcji, więc i siodełko musiało zostać odpowiednio do tego przystosowane.

WTB 2015 carbon saddles
WTB High Tail Team
Nowa kolekcja karbonowych siodełek WTB 2015
Nasz testowy egzemplarz siodełka WTB High Tail Team 2015 waży 209g

Model ten został zaprojektowany specjalnie z myślą o rowerach typu full suspension, jednak z powodzeniem można go używać w każdym rowerze. Trzy rodzaje tego modelu dodatkowo ułatwią odpowiednie dopasowanie jakości i komfortu do naszych upodobań. Natomiast pręty poprowadzono tak, że sięgają one bliżej tyłu siodełka, przez co można je lepiej dopasować w tradycyjnym typie sztycy. Dzięki temu zabiegowi siodełko zostało skrócone w tylnej części, specjalnie aby nie haczyła o nie opona, gdy uda nam się zamknąć zawieszenie. Zachowano także w miarę normalnej długości pręty, dzięki czemu zakres regulacji nie uległ drastycznemu zmniejszeniu.

WTB 2015 carbon saddles
WTB High Tail Pro

Sugerowane ceny modeli High Tail zaczynają się od 119.95 USD dla wersji Pro, która waży 225g. Środkowy model Team, wyposażony w tytanowe pręty, ceniony jest na 159.95 USD i wg naszej redakcyjnej wagi waży 208 gram. Ten model również zostanie poddany naszej bliższej uwadze, więc wkrótce opiszemy go troszkę dokładniej. Z kolei najwyższy model High Tail Carbon kosztuje 249.95 USD, a jego waga to 159 gram. Wszystkie wersje posiadają natomiast karbonową strukturę konstrukcji siodełka, ciśnieniowo formowany kształt oraz piankę DNA.

dystrybutorhttp://www.rowersport.pl