Od 1997 roku MRP produkuje napinacza, które wyróżniają się innowacyjnością i uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Teraz MRP podąża za obecnymi trendami i ogłasza premierę nowego produktu przeznaczonego do napędów 1x.

Premiera nowego napinacza MRP SXg

MRP specjalizuje się głównie w napinaczach łańcucha, ale zajmuje się także zawieszeniem, zębatkami oraz kilkoma nowymi projektami związanymi z napędem do rowerów. Produkty MRP wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, która ciągle ewoluuje i co roku przedstawiane są nowe rozwiązania, które z pewnością podnoszą jakość jazdy.

Wszystkie produkty MRP są wytwarzane ręcznie w Grand Junction, Colorado, USA. Dzięki temu przechodzą one przez bardzo rygorystyczny proces kontroli jakości, dzięki czemu są one wytrzymałe i gwarantują pewność działania w każdych warunkach.

Premiera nowego napinacza MRP SXg Premiera nowego napinacza MRP SXg

Wraz z premierą modelu SXg, MRP proponuje napinacz bez kompromisów i chodzenia na skróty. Napinacze oferujące osłonę łańcucha z góry i z dołu są dość ciężkie, acz efektywne. Poza tym posiadają mnóstwo ruchomych elementów, przez co konstrukcja znacznie się komplikuje. Wraz z nadejściem modelu SXg, firma MRP rozwiązała ten problem i stworzyła napinacz, który nada się do agresywnej jazdy w rowerach o małym skoku oraz do sprzętów, które walczą podczas Rampage’a. Konstrukcja SXg jest wytrzymała i zniesie uderzenia wielu kamieni.

W modelu SXg zastosowana została nowa technologia zabezpieczenia łańcucha – Whippersnapper™. Jak nazwa wskazuje, dolna klatka zapobiega spadaniu łańcucha podczas mocnej kompresji zawieszenia w trakcie dużych uderzeń. Nie straszne mu będą skoki na płaskie czy wiele dropów na krótkim odcinku.

Premiera nowego napinacza MRP SXg Premiera nowego napinacza MRP SXg

Do wyboru będą dwie wersje napinacza, różniące się rozmiarem obsługiwanych zębatek, oraz rodzajem materiału głównej konstrukcji napinacza – aluminium lub karbon. Górna klatka stworzona została z odlewanego materiału TPU, który od wewnętrznej strony jest dodatkowo wzmocniony i wyciszony. Przymocowany jest za pomocą płytki, która zwiększa sztywność oraz upraszcza ustawienie. Dolna klatka wykonana jest z tego samego odlewanego materiału, ale posiada także domieszkę nylonu, dla zwiększenia wytrzymałości. Dzięki zintegrowaniu dolnej klatki z osłoną zębatki, konstrukcja jest prostsza i waży mniej. Cały napinacz jest bezgłośny, a dzięki zastosowaniu technologii MRP Swing set™, wszystkie elementy są dziecinnie proste do ustawienia podczas instalacji.

W momencie kiedy wasz rower będzie prosił o więcej skoku na zwykłej trasie, gdy podczas zawodów będziecie chcieli przekroczyć granice i zmusić sprzęt do jazdy na granicy wytrzymałości, lub po prostu chcecie polatać duże rzeczy i potrzebujecie porządnego napinacza, który zniesie wszystko – to MRP SXg powinien być idealną propozycją.

Strona producenta: mrpbike.com

Dystrybutor: https://strangesummit.com/