Po ostatnio wprowadzonych na rynek oponach Ranger 27,5+/29+, przeznaczonych do pokonywania szlaków i do bikepackingu, w trakcie Eurobike WTB oficjalnie zaprezentuje nowy produkt – pierwszą bezdętkową oponę 26+ dedykowaną dla rowerów górskich. Podobnie jak w przypadku koncepcji ulepszenia opony 27,5+ wprowadzonej przez WTB dwa lata temu, opona Ranger 26+ 2.8/3.0 jest w stanie wpasować się w ramy wielu istniejących 27,5-calowych rowerów szlakowych bez potrzeby ich modyfikacji. W ostatnich latach, opony 27,5” stały się najbardziej powszechnym rozmiarem opon dla użytkowników pożądających zarówno wydajności przy szybkim toczeniu się opony jak również zwinności. Jako pionierzy i innowatorzy koncepcji opon plus size firma WTB zaprojektowała oponę Ranger 26+, by zapewnić kolarzom szlakowym wymierne korzyści, przy tej samej średnicy zewnętrznej jak w tradycyjnych 27,5” oponach.

W ślad za wzorem bieżnika opony 27,5+ i 29+ w wersji Ranger 2.8 / 3.0, wersja 26+ posiada widoczne, zewnętrzne wypusty umożliwiające utrzymanie trakcji na zakrętach i pozwalające z łatwością pozbyć się błota z bieżnika. Połączenie zewnętrznych wypustów z ciasną, wspomagającą środkową częścią bieżnika, czyni z Ranger 26+ szybką i elastyczną oponę typu plus size, odpowiednią w każdych warunkach, na mokro, na sucho, na twardej i gliniastej nawierzchni. Wielokierunkowe nacięcia w każdym klocku bieżnika zwiększają ilość krawędzi roboczych stykających się z nawierzchnią, zapewniając dodatkową przyczepność, bez zwiększania oporu toczenia opony. Ranger to pierwsza rodzina opon typu plus size firmy WTB oferowana z karkasem TCS Tough. Opona Ranger w wersji 26+ również będzie dostępna z ww. karkasem zarówno w szerokości 2.8 jak i 3.0.

Eurobike 2016: WTB wprowadza na rynek pierwszą bezdętkową oponę 26

Evan Smith, projektant WTB:

Im więcej godzin spędziliśmy na szlaku testując i przesuwając granice tego co potrafią opony plus size, tym bardziej zdawaliśmy sobie sprawę, że zbyt ciężkie karkasy stosowane obecnie w wielu oponach typu plus size uniemożliwiają cyklistom pełne wykorzystanie opon o dużej wielkości. Podczas gdy początkujący i średnio-zaawansowani miłośnicy kolarstwa prawdopodobnie wolą mniejszą masę obrotową wersji TCS Light, my znaleźliśmy kilku bardziej agresywnych zawodników, którzy nadmiernie pompują opony typu plus size w celu uzyskania ciśnienia które zniweluje miękką jazdę oraz zwiększy oddziaływanie opony o dużej wielkości. Dla zawodników, którzy wykazują takie preferencje, solidne karkasy TCS Tough zapewnią dodatkową stabilność ścian bocznych i ochronę niezbędną przy jeździe na oponach plus size o idealnym ciśnieniu w zakresie 10-15 psi.

Ranger 26+ jest dostępna w trzech różnych poziomach. Dla każdego poziomu dostępne są dwie szerokości opony 2.8″i 3.0″. Dostępne poziomy to TCS Light: Fast Rolling, TCS Light: High Grip oraz TCS Tough: Fast Rolling . TCS Light: Fast Rolling wykonana jest z naszej mieszanki gumy Dual Compound DNA Rubber, lekkiego karkasu Lightweight Casing i aramidowej linki TCS. Sugerowana cena detaliczna opony to 67,95$. Poziom TCS Light: High Grip wyposażony jest w naszą mieszankę gumy Gravity DNA Rubber, lekki karkas Lightweight Casing i aramidową linkę TCS. Sugerowana cena detaliczna opony wynosi 67,95$. W celu zapewnienia grubszego karkasu dla zwiększenia stabilności i ochrony ścian bocznych zaprojektowano poziom TCS Tough: Fast Rolling posiadający naszą mieszankę gumy Dual Compound DNA Rubber, karkas Enduro i aramidową linkę TCS. Sugerowana cena detaliczna opony to 76,95$. Próbki przedprodukcyjne opony Ranger 26″2.8 TCS Light: Fast Rolling ważą 783 gramy każda. Wszystkie poziomy o każdej średnicy i szerokości opony Ranger są obecnie dostępne w magazynie WTB.

O TCS

Firmowy bezdętkowy system uszczelniający WTB, TCS (Tubeless Compatible System) zrewolucjonizował felgi i opony w 2009 roku, łącząc normy ETRTO, ISO i UST z obniżeniem masy rotacyjnej. Nigdy przedtem bezdętkowe systemy oparte na normach nie ważyły tak mało. Po certyfikacji pierwszych opon opartych na płynie uszczelniającym w systemie UST przez Mavic w 2012 roku, TCS nadal przesuwa granice tego, co możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym oponom i felgom dostosowanym do każdej dyscypliny rowerowej. Dowiedz się więcej o tym, co możliwe na wtb.com/tcs

O WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w miejscu narodzin kolarstwa górskiego w celu projektowania lepszych produktów rowerowych. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, firma ta napędzana przez rowerzystów wciąż przesuwa granice tego, co możliwe dzięki nieustającemu duchowi innowacyjności i pasji do przygody na dwóch kółkach.


Oficjalna strona: wtb.com
Dystrybucja: rowersport.pl