JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

RYDERS AIR SUPPLY

Ryders Eyewear to marka założona przez Brena Martina – jednego z czołowych zawodników mtb w latach 80. Ojczyzną okularów jest oczywiście Kanada, kraj stworzony do uprawiania kolarstwa górskiego!

Miałam okazję testować model AIR SUPPLY. To bardzo oryginalny model okularów składający się ze świetnie wyprofilowanych szkieł oraz zauszników i nosków. Brak ramek wokół szkieł miał za cel rozszerzyć pole widzenia. Przyznaję że sprawdza się to świetnie, a okulary nie wchodzą w „kadr”, dzięki czemu zupełnie o nich nie myślimy w trakcie jazdy.


KOMFORT
Duża różnica którą zauważyłam pomiędzy innymi modelami okularów jakie posiadam, a Ryders Eyewear Air Supply to świetnie dopasowane szkła. Ich kształt jest tak wyprofilowany, że powietrze nie wpada nam nigdy pod spód w trakcie jazdy. To bardzo ważne dla mnie, bo noszę szkła kontaktowe. Odpowiednie wyprofilowanie soczewek nie tylko daje większy komfort, ale ma tez na celu niwelowanie zmęczenia wzroku.


JAKOŚĆ

Drugim ogromnym plusem AIR SUPPLY jest ich właściwość antiFOG polegająca na tym, że szkła nigdy nie zaparują. Nigdy. Serio! Jak nie wierzysz to chuchnij! To bardzo ułatwia życie podczas jazdy. Wewnętrzna strona szkieł posiada warstwę hydrofilową, która absorbuje parę wodną i sprawia, że ta… odparowuje. A my cały czas widzimy idealnie ostro!
Dodatkowo soczewki poliwęglanowe zastosowane w AIR SUPPLY są bardzo odporne na zarysowania (system Ryders Impact Resistant), posiadają też filtry 100% ochrony przed UV chroniąc nasze oczy (UV400). W sumie oczy są w tym sporcie dość ważnym organem.

BEZPIECZEŃSTWO
Minimalistyczna oprawka składająca się z noska i zauszników wykonana jest z wytrzymałego tworzywa Grilamid TR90 (opracowana przez szwajcarskich naukowców mieszanka polimerów). Ma być (prawie) niezniszczalna, elastyczna i dobrze przylegać. Taka prawie druga skóra (na oczach ;) )
Hydrophilic nose pads + temple tips to rozwiązanie poprawiające przyczepność oprawek do skóry, dzięki czemu okulary nie zjeżdżają z nosa nawet podczas trudnych zjazdów, kiedy nastromienie jest duże, a pot spływa nam po twarzy. Aby okulary idealnie przylegały do twarzy możemy regulować zarówno nosek jak i zauszniki. Nazywa się to fachowo Adjustable Nose Pads.


Do tych wszystkich plusów, achów i zachwytów dołożę na koniec designerski wygląd, trzy kolory oprawek do wyboru (żółto-zielono- niebieskie, białe oraz czarne). Kupując Rydersy dostajemy je w pudełku, wraz z naklejką oraz woreczkiem na okulary – służącym też jako ściereczka.
Czy można chcieć czegoś więcej? No chyba nie. Okulary sprawdzają się świetnie i są mocno eksploatowane zarówno na szosie jak i w terenie.

Ania – 43ride, enduroride.pl

RYDERS THORN PHOTO

Techniczne okulary słoneczne przeznaczone dla zwolenników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Poliwęglanowe szkła okularów zostały pokryte powłoką hydrofobową-oleofobiczną (impregnat) nazwaną dumnie AntiFog, która odpycha cząsteczki wody i faktycznie działa, nie będąc jednocześnie pustym hasłem marketingowym podnoszącym cenę produktu choć… Trzeba zaznaczyć iż cena modelu THORN PHOTO nie należy do niskich ani nawet do średnich, jak na Polskie podwórko jest wysoka, jednak zakładając okulary na twarz od razu rozumiesz za co płacisz – za komfort, jakość i bezpieczeństwo.

KOMFORT

Nietuzinkowe szkła tego kanadyjskiego majstersztyku mają pewną magiczną właściwość, mianowicie  fotochrom, działający w sposób dynamiczny co znaczy że dostosowują się do warunków pogodowych a tym samym do natężenia źródła światła. Ściemniają przy dużej jego ilości oraz rozjaśniając w chwili, w której światła dziennego jest mniej. Różnica w poziomie przyciemnienia szkieł jest wyraźna i robi tzw. „robotę”.


JAKOŚĆ

Bardzo wysoka, to co zaskakuje najbardziej to jakość wizji, anatomicznie formowane szkła nie zniekształcają obrazu, nie męczą oczu a także ograniczają ilość refleksów świetlnych do minimum. Gumowe, antypoślizgowe noski, sprawiają iż okulary nie będą się zsuwać z nosa nawet w trakcie silnego wysiłku. Oprawki natomiast wykonano z bardzo lekkiego i elastycznego materiału (Grilamid TR90) są odporne na wyginanie i ewentualne złamania – choć dla chcącego…

BEZPIECZEŃSTWO

Poliwęglanowe szkła odporne na uszkodzenia mechaniczne w tym na wszelkie zarysowania, zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dzięki nim masz pewność iż w trakcie uderzenia nie rozpadną się, w końcu z poliwęglanu produkuje się szyby kuloodporne :) Zarysować je też nie jest łatwo ale wolałem tego nie sprawdzać, podobają mi się takie jakie są a są nowe, niezniszczone i niech tak zostanie.

Filtr UV400 ochroni Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C, prawdziwym certyfikowanym jakościowo filtrem a nie tylko naklejką potwierdzającą ów fakt. Na nizinach nie jest to tak istotne jak w trakcie wysokogórskich wycieczek, tam z pewnością poczujesz tą różnicę i nie nadwyrężysz cennego wzroku.

Reasumując bez zbędnych słów, przez 20lat jazdy na rowerze nie miałem na nosie tak dobrych, technologicznie zaawansowanych okularów – będzie Pan/Pani zadowlony(a)!
Wojtek – 43ride, enduroride.pl

Przydatne linki:

Przydatne linki:
Okulary Ryders eyewear – kanadyjska jakość w Polsce
DX-OPTIC 1 – Okulary z korekcją do mtb
Okulary ION RAM Zeiss