Firma Marin Mountain Bikes Inc. z dumą ogłasza debiut kompletnie nowego roweru do enduro – Wolf Ridge. Idea budowy tego modelu powstała wraz z rozwojem kolarstwa górskiego, gdy rowery były do wszystkiego, a kategorie dyscyplin nie istniały. Jazda trailowa ewoluowała od tamtych dni, a doświadczenia rowerzystów już nigdy nie były takie same. Tym samym chcielibyśmy przedstawić Wam Wolf Ridge’a, czyli nową myśl w kwestii jazdy na rowerze.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Proces tworzenia trwał prawie pięć lat, a trwało to tak długo, głównie z powodu zastosowania biometrii dla lepszego dopasowania geometrii do ridera, dopracowywania kinematyki zawieszenia oraz chęci stworzenia roweru, który byłby Świętym Graalem kolarstwa górskiego. Rower z pełnym zawieszeniem, który zachowuje się jak hardtail podczas podjazdów, a zarazem jest bardzo czuły i pewny podczas zjazdów.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Wolf Ridge na nowo definiuje nasze myślenie o rowerach górskich i z całą pewnością reszta rynku będzie chciała się dostosować do tych cech:

 • Wielkość skoku nie definiuje kategorii
 • Rower potrafi podjeżdżać równie dobrze co zjeżdżać
 • Rower będzie dobrze się czuł w każdym terenie z każdym riderem – zarówno na szybkich i płynnych trasach, jak i na tych bardziej nierównych i wymagających
 • Kolarstwo górskie sprawia, że mózg Ci eksploduje z wrażeń

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Firma Marin połączyła siły z Naild®, aby opracować system zawieszenia i zbudować Wolf Ridge’a na ich rewolucyjnym zawieszeniu R3ACT – 2 Play®. Tym samym rynek rowerów górskich wszedł na wyższy poziom i przekracza oczekiwania jakościowe, dzięki którym użytkownik dostaje najlepsze możliwe rozwiązania.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017 Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017
Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

System zawieszenia Naild R3ACT – 2 Play oferuje unikalną kinematykę zawieszenia, która operuje wokół zarządzania bezwładnością obciążeń. System nie wymaga platformy czy blokady skoku w amortyzatorze, a specjalnie dopasowana kinematyka do 160mm zawieszenia Wolf Ridge’a sprawia, że podjazdy i pedałowanie są czystą przyjemnością.

Matt VanEnkevort, CEO Marin Bikes:

Jeżdżę na rowerach górskich od czasu mojego pierwszego sztywniaka w 1983 roku, a ekipa Nailed jest na rynku od czasu pierwszej aluminiowej ramy, która weszła na rynek. Ci z nas, którzy są w tym biznesie już długo, zdążyli zobaczyć pełną ewolucję rowerów od pełnej sztywności, przez przednie amortyzatory, aż po pełne zawieszenie. Jeśli mógłbyś mieć więcej skoku, bez ekstra wagi i negatywnego wpływu pedałowania, to dlaczego nie? Marin i Naild połączyły siły i efektem jest system, który nie potrzebuje blokady skoku i tym podobnych. Wszystko rozkłada się na świetny pomysł i kinematykę. Wierzę, że system Naild zmieni na zawsze sposób w jaki patrzymy na zawieszenie, a Wolf Ridge będzie naszym nowym ulubionym rowerem. Wraz z nim, systemem Naild, oraz 160mm skoku w rowerze z kołami 29″, mamy nadzieje, że będzie to pierwszy wybór do codziennych wycieczek, jak i bardziej ekstremalnych zastosowań.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Darrell Voss, założyciel Naild:

Naild jest dumne ze współpracy z marką Marin, która jest jednym z innowatorów na rynku rowerów górskich. Technologia, którą wprowadza Naild na rynek jest rezultatem dekady pracy nad wieloma szczegółami oraz idealnej harmonii pasji i podstawowych wartości Marina. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Naild mógł współpracować z Marinem i wprowadzić na rynek system R3ACT – 2 Play do flagowego modelu tej marki.

Matthew Cipes, Product Manager rowerów górskich Marin:

To wspaniała sprawa, że mamy w końcu rower, który świetnie podjeżdża, a zarazem zjeżdża lepiej niż niejeden rower, na którym miałem okazję jeździć. Ilość wrażeń sprawia, że nasz mózg eksploduje, a każdy musi sam spróbować by przekonać się o co tak naprawdę chodzi.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Również trzykrotny Mistrz Enduro Północnej Ameryki, Kyle Warner, nie może się doczekać pierwszych wyścigów na nowej ramie.

Kyle Warner:

Wolf Ridge jest dla mnie jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy jakie powstały w ostatnim czasie i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć starty na tej maszynie. Po raz pierwszy w życiu mogę ustawić rower na zjazdy i nie muszę szukać kompromisów, aby móc dobrze podjeżdżać podczas wyścigu. Rower naprawdę świetnie i bardzo efektywnie pedałuje, więc spokojnie można się pozbyć zjazdowych nawyków i pedałować na 100% zawsze i wszędzie. Nigdy więcej przełączników, blokad czy sztywnego ustawiania na płaskie odcinki. Po prostu ustawiasz raz i zapominasz, ciesząc się chwilą na trasie.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017 Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017
Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

Charakterystyka ramy:

 • Rama w pełni wykonana z karbonu, zaprojektowana przy użyciu biometrii by idealnie wyważyć rower
 • Opatentowane zawieszenie Naild R3ACT
 • Idealna trailowa geometria z niskim suportem, kątem główki 66.5° oraz 435mm tylnymi widełkami
 • Koła w rozmiarze 29″ oraz 160mm skoku zawieszenia z przodu i z tyłu
 • Zaprojektowany do używania z napędami 1x

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017
Marin Wolf Ridge Pro

Wolf Ridge Pro

 • Napęd SRAM XX-1 Eagle
 • Zawieszenie Fox 36 Performance Elite oraz Float X2
 • Koła E*thirteen TRS Race Carbon

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017
Marin Wolf Ridge 9

Wolf Ridge 9

 • Napęd SRAM X0-1 Eagle
 • Zawieszenie RockShox Lyric RCT3 oraz Monarch Debonair R
 • Koła Stan’s NoTubes Flow MK3

Premiera najnowszego modelu Marin Wolf Ridge miała miejsce podczas tegorocznego festiwalu Sea Otter w Kaliforni. Z kolei pierwsza prezentacja dla europejskiego rynku będzie miała miejsce podczas BIKE Festival Riva nad jeziorem Garda w dniach 28 kwiecień – 1 maj.

Światowa premiera Marin Wolf Ridge 2017

O Marin Bikes

Firma Marin Bikes została założona w 1986 roku z przekonaniem, że życie jest lepsze z rowerami. Nasze życia poświęciliśmy dopasowywaniu produktów do wymagań naszych klientów, aby mieli z nich mnóstwo frajdy oraz posiadali najlepsze możliwe rowery na długie lata. Nasz biznes kręci się wokół pasji, napędzany jest ciężką pracą i wypełniony satysfakcją z radości naszych klientów. Więcej o rowerach Marin możecie znaleźć na stronie: marinbikes.com.


Oficjalna strona: marinbikes.com