Firma WTB z dumą przedstawia oponę Ranger 2.25, która dołącza do szerokiej gamy opon cross country i jest przeznaczona do jazdy w wilgotnych i mokrych warunkach. Po raz pierwszy opona Ranger została użyta w ubiegłym sezonie podczas Mistrzostw Świata XC w Nowym Mieście, aby zapewnić zawodnikom oponę, która zapewni trakcję w każdych warunkach. Po tym wyścigu okazało się, że model ten spełnił wymagania rywalizacji na najwyższym poziomie i w tym roku WTB wprowadza Rangera do szerokiej oferty swoich opon.

WTB przedstawia oponę Ranger

Raphaël Gagné, zawodnik WTB oraz uczestnik Olimpiady w zespole reprezentacji Kanady:

Uwielbiam uniwersalność Rangera, który idealnie sprawdza się w średnich i bardzo mokrych warunkach. Jeździłem na nim przez całą jesień na konkretnych trasach cross country i enduro. Opona jest dobrze zabezpieczona przed przebiciami i posiada mieszankę gumy wykorzystywaną przez WTB w oponach TCS Light. Średnie kostki bieżnika na środku opony zapewniają dobre oczyszczanie z błota, a dłuższe i twardsze klocki po bokach gwarantują małe opory toczenia i dobre trzymanie boczne.

Chris Feucht, manager produktu WTB:

Opona Ranger 2.25 posiada otwarty wzór bieżnika, który zapewnia łatwe oczyszczanie opony z błota w każdych warunkach. To co wyróżnia tą oponę, to fakt, że pomimo właściwości typowo błotnej opony, posiada ona niesamowicie małe opory toczenia w każdych warunkach. Uzyskaliśmy to dzięki zrównaniu środkowych klocków, a przy okazji ukształtowaliśmy je tak, że wspierają one boczne klocki w uzyskaniu trakcji. Ostatecznie stworzyliśmy oponę, która jest szybka i zarazem sprawdza się w każdych mokrych warunkach.

WTB przedstawia oponę Ranger

Keegan Swenson, zawodnik WTB:

Ranger 2.25 to mój pierwszy wybór, gdy warunki są niepewne. Dzięki miękkim środkowym klockom zapewnia ona trakcję na mokrych kamieniach i korzeniach, a ich szerokie rozstawienie ułatwia oczyszczanie opony z błota. Do tego opona wciąż pozostaje szybka i toczy się bez większych oporów.

Przedprodukcyjna seria opon WTB Ranger 27.5×2.25″ TCS Light Fast Rolling ważyła 685 gram, podczas gdy model 29″ waży 695 gram. Wszystkie opony WTB Ranger 2.25 zbudowane są na oplocie WTB Light i dostępne są w dwóch mieszankach Fast Rolling i High Grip. Model Fast Rolling to guma Dual Compound DNA z bocznymi klockami 50a i środkowymi 60a. Z kolei wersja High Grip zbudowana została z gumy 60a i klocków 45a.

WTB przedstawia oponę Ranger

Sugerowana cena detaliczna w USA dla opony Ranger 27.5″ to 67.95USD, a dla wersji 29″ 69.95USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie WTB Ranger 2.25.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma Wilderness Trail Bikes (WTB) powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter