Zapisy do tegorocznej serii zawodów Enduro World Series wystartują w ciągu tygodnia. Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w jakiejkolwiek imprezie z ośmiu zaplanowanych, muszą zapisać w kalendarzach datę 25-go stycznia, gdy rozpocznie się publiczna loteria na wszystkie osiem rund.

Zapisy do Enduro World Series 2017 startują już za tydzień

Do loterii można przystąpić przez 48 godzin rozpoczynając od godziny 00:01 GMT 25-go stycznia. Po zarejestrowaniu wszystkich zgłoszeń rozpocznie się losowanie zawodników, którzy będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie rundach. Automatycznie zostaną oni zapisani i obciążeni opłatą startową, a pełne wyniki losowania będzie można znaleźć na stronie enduroworldseries.com 28-go stycznia.

Zawodnicy, którzy posiadają niesamowity talent lub świetne wyniki, również mogą wziąć udział w losowaniu dzikich kart – jednak tutaj dostępnych jest tylko 20 kart na cały sezon, więc nie będzie łatwo je zdobyć. Dzikie karty zostały pomyślane z myślą o niewielu utalentowanych zawodnikach, którzy nie mogli wziąć udziału w kwalifikacjach np. z powodów losowych czy kontuzji.

Zapisy do Enduro World Series 2017 startują już za tydzień

W sezonie 2017 weźmie udział 29 oficjalnych zespołów, a podczas wielkiego finału w Finale Ligure, zwycięzcy będą docenieni bardziej niż zwykle. Dzięki odpowiedniemu miksowi zespołów fabrycznych oraz zawodników prywatnych, będzie to dodatkowy smaczek w rywalizacji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Pełne składy zespołów można znaleźć na stronie enduroworldseries.com/teams.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Po raz pierwszy loteria pojawiła się w zeszłym sezonie i była ogromnym sukcesem. Zawodnicy poczuli, że zasady zgłoszeń są bardziej fair i tym samym zmniejszył się poziom stresu związany z udziałem w zawodach Enduro World Series. Tym razem zwiększyliśmy czas, w którym można się zgłosić do zawodów, więc spodziewamy się jeszcze większej ilości zgłoszeń niż rok temu.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, jak dużo zespołów stanęło do rywalizacji, a to oznacza, że jeszcze bardziej nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu i bardzo chcę zobacyzć jak to wszystko się potoczy.

Zapisy do Enduro World Series 2017 startują już za tydzień

Więcej informacji o loterii i zasadach zgłoszeń można znaleźć na stronie enduroworldseries.com/lottery.