Marka Canyon w końcu może zakończyć plotki i spekulacje – skład zespołu Canyon Factory Downhill Team na sezon 2017 został oficjalnie potwierdzony! Liderem ekipy będzie były Mistrz Świata DH Australijczyk Troy Brosnan, który wraz z nadzieją kanadyjskiego DH Markiem Wallace’m i byłym Mistrzem Świata DH Juniorów, Szkotem Ruaridhem Cunningham’em, z pewnością powalczy o punkty w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata DH. Zespół podczas wyścigów będzie wykorzystywał topową zjazdówkę marki, model Sender CF, i będzie celować w indywidualne oraz zespołowe sukcesy podczas całego sezonu Pucharu Świata DH i najważniejszych wyścigów zjazdowych na świecie.

Canyon prezentuje fabryczny zespół w Pucharze Świata DH

Głównym celem zespołu Canyon Factory Downhill Team jest zapewnienie zawodnikom najlepszego sprzętu na świecie oraz uzyskanie wsparcia przy tworzeniu nowych produktów. Główną osobą odpowiedzialną za cały projekt jest były wielokrotny Mistrz Świata DH Fabien Barel, który będzie odpowiedzialny za „ustawianie odpowiednich ludzi w odpowiednie miejsca, aby nasz rower był na podium.”

Naszym rowerem będzie Canyon Sender CF, a Troy, Ruaridh i Mark będą pierwszymi zawodnikami w historii Canyona, którzy będą ścigać się na tych rowerach w Pucharze Świata DH. Inżynierowie marki nie mogą doczekać się współpracy z najlepszymi zawodnikami na świecie, by móc razem rozwijać rowery górskie i zjazdowe produkowane przez firmę. Warto dodać, że Fabien Barel podczas dotychczasowej współpracy z Canyonem pomógł stworzyć i udoskonalić takie maszyny jak Strive czy Sender.

Fabien Barel:

Wierzę, że zjazd jest formułą jeden rowerowego świata i generalnie wyścigów rowerowych. Osiągnięcie szczytu w tej dziedzinie zdecydowanie pomaga poprawić produkty oraz technologię wytwarzania i mamy nadzieję, że dzięki temu wskoczymy na nowy poziom!

Canyon prezentuje fabryczny zespół w Pucharze Świata DH Canyon prezentuje fabryczny zespół w Pucharze Świata DH Canyon prezentuje fabryczny zespół w Pucharze Świata DH
Ruaridh Cunningham / Troy Brosnan / Mark Wallace

Troy Brosnan:

To wspaniałe uczucie móc dołączyć do firmy Canyon. Dla mnie to naprawdę mała rodzinna firma, gdzie spotykasz odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach i jeśli chcesz, aby coś było zrobione, to nie trwa to długo by dojść na sam szczyt.

Managerem zespołu został Mathieu Gallean, głównym mechanikiem Nigel Reeve, a mechanikami Troya będą Aaron Pelttari i Yoann Jurgaud. Canyon Factory Downhill Team będzie korzystał ze wsparcia marek Mavic, SRAM, Rock Shox oraz Maxxis.

Więcej informacji o zespole Canyon Factory Downhill Team znajdziecie na stronie canyon.com/factoryracing.