W sieci pojawiła się najnowsza kolekcja gogli rowerowych marki Leatt. Nowe modele gogli Velocity 6.5 posiadają przeciwodblaskową powierzchnię szyb, technologię zapobiegającą parowaniu, a gruba na 2.7mm szyba spełnia również wojskową normę MIL-DTL-43511D.

Gogle Leatt Velocity 6.5

Gogle rowerowe Leatt Velocity 6.5

Na całą kolekcję Velocity 6.5 składają się trzy modele: 6.5, Iriz oraz Roll-Off. Wszystkie trzy wersje zaprojektowane zostały z myślą o użytkowaniu w najcięższych warunkach oraz posiadają technologię anti-fog, która zapobiega nadmiernemu parowaniu. Jaka jest różnica pomiędzy konkretnymi modelami? Podstawowy model to Velocity 6.5 (6 wersji kolorystycznych), Iriz (7 kolorów) wyróżnia się lustrzaną szybą, a wersja Roll-Off (4 kolory) wyposażona jest seryjnie w system zrywek Roll-Off.

Gogle Leatt Velocity: 6.5, Iriz, Roll-Off

Oprócz typowych norm ANSI Z87.1-2015 oraz CE EN 1938 :2010, które określają wyroby poświęcone ochronie oczu, najnowsze gogle Leatt spełniają również wojskową normę MIL-DTL-43511D. Co to oznacza? W wielkim skrócie: 2.7mm szyba jest odporna na przebicia – śmiało można się zasłonić jakby ktoś przypadkiem do Was strzelał ;)

Sama szyba jest trójwarstwowa. Pierwsza warstwa zewnętrzna wyposażona została w technologię znaną z samochodów, tj. niewidzialną wycieraczkę, co sprawia, że woda sama spływa z powierzchni szyby. Dodatkowo zabezpieczona jest również przed nadmiernym rysowaniem się. Środkowa warstwa to najmocniejsza część konstrukcji, odpowiedzialna za zatrzymywanie wszelkich obiektów mogących przebić szybę. Z kolei wewnętrzna warstwa została pokryta warstwą zapobiegającą parowaniu.

Wymiana szybki odbywa się poprzez otwarcie ramki

Producent chwali się również szerokim kątem widzenia wynoszącym aż 170 stopni, łatwym systemem wymiany szybek oraz aż 9 rodzajami szyb do wyboru (od 22% do 83% przepuszczalności światła).

Prawdziwy transformers!

Mój egzemplarz do testu otrzymałem kilka tygodni temu, ale tak naprawdę nie miałem jeszcze porządnej okazji, by sprawdzić gogle Leatt Velocity 6.5 w praktyce. Pierwsze wrażenie jest takie, że gogle są… masywne. Poniekąd przez sam system mocowania szybki, który opiera się na zewnętrznych ramionach. Sam system jest banalny w obsłudze i sprawia, że łatwo i szybko można zmienić szybę na inną.

Odpinana ochrona nosa to już standard w co raz większej ilości gogli dostępnych na rynku, ale z możliwością wypięcia ramki z gąbką spotykam się po raz pierwszy. Nigdy nie prałem gogli, ale tutaj czyszczenie po jeździe w błocie wchodzi na wyższy poziom. Pasek od wewnętrznej strony pokryty jest silikonowym mottem Leatt „Science of thrill”, co ma zapobiegać przesuwaniu się gogli podczas jazdy.

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Okaże się za kilka miesięcy, które spędzę na trasach w kraju i nie tylko.

– Tomasz Profic, 43RIDE
Gogle Leatt Velocity 6.5

Specyfikacja gogli Leatt Velocity 6.5:

 • technologia przeciwoblaskowa oraz anti-fog (zapobiegająca parowaniu)
 • szyba odporna na przebicia zgodnie z wojskowym standardem MIL-DTL-43511D
 • kąt widzenia 170°
 • odpinana ochrona nosa
 • łatwy montaż/demontaż szybek
 • łatwy montaż/demontaż pianki (można śmiało wyprać)
 • niewidzialna wycieraczka na wierzchniej warstwie szyby + warstwa zapobiegająca rysowaniu

Ceny na polskim rynku prezentują się następująco:

 • gogle Leatt Velocity 6.5 – 329zł (dymione szkło)
 • gogle Leatt Velocity 6.5 Iriz – 369zł (lustro)
 • gogle Leatt Velocity 6.5 Roll-Off – 399zł
 • szyba zwykła – 40zł
 • szybka zwykła dymiona – 60zł
 • szybka lustrzana – 100zł
Gogle Leatt Velocity 6.5

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter