Model Terranova to najnowszy produkt w ofercie włoskiego producenta kasków MET Helmets. Jest to lekki otwarty kask przeznaczony do jazdy trail/enduro/all mountain i występuje w wersji bez lub z systemem bezpieczeństwa MIPS. Do naszej redakcji trafił właśnie podstawowy model tego kasku, który jest idealnym uzupełnieniem oferty między budżetowym Echo i kaskiem premium Roam.

Kask MET Terranova.

Kask MET Terranova

Główna skorupa kasku wykonana jest w technologii in-mould, a głównym materiałem chroniącym naszą czaszkę jest pianka EPS. W tylnej części wydłużona została strefa chroniąca potylicę, a jeśli chcemy czuć się jeszcze bezpieczniej, to możemy wybrać wersję kasku z systemem MIPS-C2 (nasza testówka niestety jest pozbawiona tego cuda).

Komfort i ergonomia

Za wentylację odpowiedzialne jest aż 17 otworów rozmieszczonych w strategicznych miejscach na kasku. Elastyczny daszek jest regulowany i łatwo można go ustawić w dowolnej pozycji. Kask MET Terranova jest kompatybilny z goglami i posiada również specjalne otwory do umieszczenia okularów, gdy ich nie używamy. Wkładki wewnętrzne są antyalergiczne, a dla zwiększenia komfortu można wyposażyć się we wkładkę żelową GELO2.

Jak widać „uchwyt” na okulary działa, choć mocniejsze wciśnięcie ich do środka powoduje ucisk na głowę.

System regulacji Safe-T DUO

Za odpowiednie dopasowanie kasku do głowy odpowiada system Safe-T DUO, który jest niczym innym jak prostą regulacją obwodu głowy oraz głębokości osadzenia. Za pomocą jednego pokrętła łatwo możemy ustawić pożądany rozmiar, a samo pokrętło spełnia jeszcze jedną, dodatkową funkcję.

System regulacji Safe-T DUO jest bardzo prosty w obsłudze.

Lampka MET LED

Oddzielnie do kasku można dokupić lampkę LED, która mocowana jest właśnie na pokrętle regulacji. Posiada ona dwa tryby pracy (ciągły i pulsujący) oraz w niczym nie utrudnia, a nawet ułatwia, korzystania z regulacji Safe-T DUO. Montaż jest na wcisk, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Opcjonalna lampka montowana jest na pokrętło systemu regulacji Safe-T DUO.
A po włączeniu wygląda tak :)

Specyfikacja

  • technologia in-mould
  • 17 otworów wentylacyjnych
  • antyalergiczne wkładki
  • regulowany i elastyczny daszek
  • system dopasowania Safe-T DUO
  • kompatybilny z goglami i lampką LED MET
  • system bezpieczeństwa MIPS (opcja)
  • rozmiary: S/M/L
  • waga: 315-355g, 335-375g MIPS

Po wyjęciu z pudełka kask MET Terranova jest w zasadzie od razu gotowy do użytku. Dopasowanie go do głowy jest bardzo proste, szybkie i wygodne. Osobiście musiałem tylko lekko zwiększyć głębokość osadzenia i ustawić szerokość. Kask jest bardzo dobrze i starannie wykonany, a zastosowane gąbki są wygodne. Są one również dość małe i cienkie, więc bardzo ciekaw jestem jak zniosą trudy użytkowania w lecie, ale póki co będą miały trochę ułatwione, zimowe zadania. Fajnym dodatkiem jest lampka LED, dzięki której będziemy zawsze widoczni z tyłu.

– Tomasz Profic, 43RIDE
Kask MET Terranova.

Kask MET Terranova można dostać u polskiego dystrybutora velo.pl w cenie 379zł lub w wersji z MIPS za 499zł. Opcjonalna lampka to koszt 32.90zł, a żelowa wkładka GELO2 34.90zł.

O marce MET Helmets

MET S.p.A to jeden z liderów światowych producentów kasków rowerowych. Nasza siedziba zlokalizowana jest w samym sercu włoskich Alp, a naszą misją zawsze było tworzenie najlepszej jakości produktów z alpejskim dziedzictwem.

Oficjalna strona: 
met-helmets.com
Dystrybucja: velo.pl
Media: 
facebooktwitterinstagramvimeoyoutube