Pokonywanie kolejnych metrów, kilometrów, trudnych (i tych łatwiejszych) szlaków w terenie sprawia każdemu z nas wiele radości. Coraz większa świadomość naszych potrzeb skłania nas do poszukiwania idealnych dla nas samych rozwiązań. Jednym z najważniejszych elementów, części w naszym rowerze, który odpowiada za dobrą trakcję czy pewność podejmowania decyzji podczas zjazdu, jest przedni amortyzator. Dobra praca we wszystkich zakresach ugięcia, łatwa możliwość dostosowania pracy do nowej trasy, bezawaryjność, takiego szukamy rozwiązania!

MRP Ribbon dostępny jest w wersjach ze skokiem 140, 150, 160 lub 170mm.

Wiele dużych firm, które mają szeroką ofertę, stara się maksymalnie wypełnić rynek swoimi produktami w seryjnie montowanych rowerach (OEM) oraz bogatą ofertą, którą możesz nabyć dodatkowo w sklepie rowerowym.

Wśród rekinów rynku amortyzacji swojego miejsca szukają orki, które znalazły sposób na rekina.

I tu pojawia się firma MRP z Kolorado ze swoim amortyzatorem Ribbon.

Amortyzator przedni MRP Ribbon

Cel jaki postawił sobie MRP był prosty. Stworzyć widelec o najwyższej wydajności, większych możliwościach regulacji, większej ilości funkcji i wszystko to “upchnąć”  w amortyzatorze o znacznie niższej wadze. Rezultat? Wg MRP jest to nie tylko najlepszy widelec jaki kiedykolwiek wyprodukowali, ale także produkt podnoszący wymagania w całej branży!

8-pozycyjna regulacja kompresji, 16-pozycyjna regulacja Ramp Control (kontrola dobicia), 18-pozycyjna regulacja szybkości powrotu.

Ribbon Air oferuje dużo ustawień pracy amortyzatora, a dzięki dwóm niezależnym komorom powietrznym – pozytywnej i negatywnej, amortyzator ten możesz ustawić dokładnie wedle swoich preferencji. Jakby tego było mało, Ribbon został wyposażony w tłumik Twin-Tube oraz system Ramp Control, dzięki któremu masz kontrolę nad dobiciami i końcem skoku amortyzatora. MRP prawdopodobnie jako jedyna firma oferuje amortyzatory z tak szeroką ofertą offsetów, dzięki czemu możesz dobrać odpowiedni amortyzator do jakiejkolwiek ramy na rynku.

Charakterystyczny odwrócony buster, ograniczający osadzanie się błota.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Sprężyna FulFill™ z niezależnymi komorami powietrznymi – pozytywną i negatywną, dzięki którym masz jeszcze większą kontrolę nad ustawieniami,
  • System Ramp Control,
  • Damper Twin-Tube,
  • Charakterystyczny odwrócony buster, ograniczający osadzanie się błota oraz gwarantujący niepowtarzalny wygląd amortyzatora,
  • Nowy, dający łatwo odpowietrzyć się tłumik, który korzysta z niskociśnieniowego IFP,
  • PSST – zaworki upustowe, które w szybki i prosty sposób pozwolą wyrównać ciśnienie powietrzna w dolnych lagach, powstałe w wyniku zmiany wysokości i temperatury otoczenia,
  • Oś koła “Boost” 15x110mm i górne golenie 35mm,
  • Zamkniecie koła QR lub bolt-on.,
  • Dostępnych 10 kolorów naklejek.
Oś koła “Boost” 15x110mm z zamknięciem QR lub bolt-on.
Tłumik Twin-Tube, wydajny i precyzyjny w pracy.
Za pomocą Ramp Control, możesz niezależnie ustawić reakcję amortyzatora w końcówce jego skoku.
PSST – zaworki upustowe, które w szybki i prosty sposób pozwolą wyrównać ciśnienie powietrzna w dolnych lagach, powstałe w wyniku zmiany wysokości i temperatury otoczenia.

Każdy kto choć raz zastanawiał się nad zmianą amortyzatora często omija mniejsze marki w obawie przed nieznanym. Często obawia się wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na markę, której nie widzi w seryjnie sprzedawanych rowerach (OEM), nie widzi u kolegów, w serwisie tego nie znają, często zdaje się na to co go otacza, to zrozumiałe.

Warto iść swoją drogą (jak MRP) i szukać dobrych rozwiązań. Amortyzator MRP Ribbon jest bezpośrednim konkurentem najwyższych modeli dużych konkurentów takich jak FOX czy Rock Shox. Kultura pracy, płynność, ustawienia w MRP są na najwyższym poziomie.

Potraktuj to co czytasz jak prezentację amortyzatora, na który zdecydowałem się prywatnie i jeżeli zagości on na dłużej w moim rowerze, niech to będzie najlepszą rekomendacją, a nie kilkaset bezbarwnych słów. Do zobaczenia gdzieś na szlaku!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Załączony do amortyzatora przewodnik po ustawieniach.

O marce MRP

Produkty MRP są wytwarzane od początku do końca, ręcznie składane i testowane w USA. Pewnie kojarzycie ich najbardziej z napinaczy łańcucha w czym nadal są jednymi z najlepszych producentów na świecie. Natomiast od jakiegoś czasu coraz mocniej wchodzą w rynek amortyzacji rowerów. W dodatku wychodzi im to co najmniej bardzo dobrze. Otrzymali między innymi nagrodę Suspension of the Year przyznaną przez Pinkbike.com dla amortyzatora MRP Ribbon Air.

Oficjalna strona:
mrpbike.com
Dystrybucja: strangesummit.com
Media:
facebook, instagram, youtube, vimeo