Marka Leatt niedawno pokazała pełną kolekcję ubrań na przyszły sezon Twenty/Twenty MTB. Producent z RPA dał się poznać z zaawansowanych technologicznie ubrań, w skład których wchodzą takie właściwości jak membrana HydraDri, opatentowany system magnesów w kapturze czy wodoodporne mankiety. Wszystkie kurki posiadają taliowany krój dla zwiększenia komfortu i wykonane są z rozciągliwego w czterech kierunkach materiału. Na pełną kolekcję składają się modele: wodoodporny DBX 5.0, softshell DBX 4.0 oraz wiatroodporny DBX 2.0.

Zdjęcie: Rich Kurowski

Kurtka Leatt DBX 5.0 Waterproof

Kurtka Leatt DBX 5.0 to najwyższy model w gamie, który zapewnia pełną ochronę w najgorszych warunkach. Kurtka wykonana została z materiału Leatt HydraDi o parametrach 30.000mm/23.000g/m2 i posiada klejone szwy, dzięki czemu możemy przetrwać najgorsze warunki atmosferyczne. Powiększony kaptur pomieści każdy kask, a system magnesów utrzyma go na miejscu.

Na piersi znajdują się dwie duże zapinane kieszenie, które w razie potrzeby mogą pełnić rolę dużych kanałów wentylacyjnych. W środku kieszeni znajdziemy również ściereczkę do przetarcia gogli/okularów. Na ramionach znajdziemy z kolei specjalne wstawki, które mają zapobiegać kapaniu wody wzdłuż ręki. Leatt dodatkowo zastosował elementy, które mają zapobiegać zsuwaniu się plecaka w mokrych warunkach.

Zdjęcie: Rich Kurowski

Kurtka Leatt DBX 4.0 Softshell

Kurtka DBX 4.0 to typowy softshell, który jest miękki i wytrzymały. W porównaniu do modelu DBX 5.0, model DBX 4.0 posiada wyściółkę MoistureCool o parametrach 10.000mm/10.000g/m2 i przewidziany jest na chłodniejsze i bardziej suche dni. Powiększony kaptur pomieści każdy kask, a system magnesów utrzyma go na miejscu. Kurtka jest odporna na wilgoć, wiatr, a przy tym zapewnia odpowiednią wentylację i oddychalność. Materiał, z którego wykonana jest kurtka, jest rozciągliwy w czterech płaszczyznach dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort. Znajdziemy tu również wstawki zapobiegające ześlizgiwaniu się plecaka, kapaniu wody w dół ręki czy otwory wentylacyjne i duże kieszenie.

Kurtka Leatt DBX 2.0 Windblock

Nieprzewidywalne warunki pogodowe są idealne dla kurtki DBX 2.0 Windblock. Ten model wykonany został z lekkiego i rozciągliwego materiału, który może być łatwo skompresowany do kieszeni na piersi dla łatwego transportu i przechowywania. Nie ważne gdzie się wybierasz, możesz zabrać kurtkę ze sobą. Jest wodo- i wiatroodporna, a jej parametry to 5.000/5.000g/m2. Dodatkowo znajdziemy tu również powiększony kaptur i opatentowany system magnesów.

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter