Czy może być lepszy prezent dla miłośnika systemu SPD niż pedały Shimano XTR do nowego roweru? Nie sądzę! Pedały te to z pewnością jedno z wielu marzeń licznych miłośników systemu SPD.

Pedały Shimano XTR PD-M9120

Pedały SPD Shimano XTR PD-M9120

XTR to najwyższa grupa Shimano i muszę przyznać, że zachwyca swoim designem. Pedały dostajemy w pięknym pudełku i od razu czujemy się jakby bardziej luksusowo. Ich wygląd jest naprawdę wyjątkowy, a projekt funkcjonalny. Zintegrowana platforma ma za zadanie nie tylko chronić pedały przed uderzeniami o niespodziewanie wyrastające przeszkody, ale także znacznie ułatwia wpinanie. Miewam z tym problemy kiedy mam „wystartować” w trudnym terenie i mam nadzieję, że te pedały pomogą w znacznym stopniu mi się z tym uporać.

Pedały Shimano XTR PD-M9120

Korpus pedałów wykonany jest z aluminium, dzięki czemu są bardzo lekkie (niecałe 200 g/szt), w środku znajduje się wytrzymała oś ze stali Cr-Mo, która ma wytrzymać niezliczoną ilość obrotów. Nowością jest też szersze rozmieszczenie łożysk, co zapewnia sztywność i równy rozkład obciążenia. Węższa budowa osi ma lepiej odprowadzać błoto i zanieczyszczenia. W zestawie z pedałami dostajemy także bloki SM SH56.

Pedały Shimano XTR PD-M9120

Specyfikacja:

  • Producent: Shimano
  • Grupa: XTR
  • Model: PD-M9120
  • Przeznaczenie: Trail, Enduro,
  • Materiał platformy: Aluminium anodyzowane
  • Materiał osi: Stal cr-mo
  • W komplecie bloki SM SH51 i komplet śrub do ich zamocowania
  • Kolor: Czarny
  • Waga (pary): 398g

Pierwsze jazdy wypadły bardzo pomyślnie. Zauważalna jest duża różnica w stabilności stopy na pedałach, mimo iż poprzednio korzystałam też z podobnych pedałów Shimano ze zintegrowaną platformą. Wpinanie się w nie jest bardzo proste, wystarczy postawić stopę na platformie, a blok sam „znajduje” miejsce zaczepienia. Nie sądziłam, że ulepszenia pedałów będą aż tak odczuwalne w użytkowaniu. Zobaczymy jak spiszą się w wymagającym terenie oraz różnych warunkach pogodowych.

– Ania Makuszewska, 43RIDE

O marce Shimano

Shimano EU to część globalnego koncernu Shimano, który znany jest z produkcji najwyższej jakości komponentów rowerowych, akcesoriów wędkarskich i wioślarskich. Naszą misją jest bycie doskonałym dostawcą i świetnym partnerem dla wszystkich naszych klientów. Shimano jest dumne ze swoich pracowników, różnorodności ich talentów, zainteresowań i pochodzenia. 

Oficjalna strona: 
rideshimano.com
Dystrybycja: 
bikegear.cc
Media: 
facebookinstagramyoutube