Wyn Masters to reprezentant Nowej Zelandii oraz znany zawodnik MTB. Kojarzony jest głównie ze ścigania się po najtrudniejszych trasach, filmowania swoich wyczynów oraz zwiedzania kolejnych miejscówek. Gdy tylko Wyn usłyszał o Bike Republic Sölden – miejscu, gdzie wszyscy kochają dwa kółka – to natychmiast musiał to sprawdzić!

Przez jeden moment wyobraźcie sobie, że jesteście Nowozelandczykiem, który ściga się w zjazdowym Pucharze Świata, ma koronę króla wheelie i jeździcie od miejscówki do miejscówki. Czy można wymarzyć sobie lepszą robotę?

A teraz wyobraźcie sobie miejsce pośrodku Alp, gdzie doświadczeni budowniczy dbają o dzikie i naturalne trasy, a dzieciaki śmigają po bike parkowych liniach. Miejsce, gdzie rządzą rowerzyści i wraz z karnetem na wyciąg dostajesz „prawo głosu”.

Brzmi to jak utopia, ale w austriackich alpach stworzone zostało miejsce, które nazwane zostało Bike Republic Sölden. Miejsce, które dba o swych „obywateli” dzięki 15 naturalnym singlom oraz 9 bike parkowym trasom. A wszystko to wśród zapierających dech w piersiach widoków na lodowce i górskie łąki.

Zobaczcie jak król wheelie Wyn Masters przylatuje na lotnisku w Innsbruck’u pełen sceptycyzmu, gdy otrzymuje swój paszport, zwiedza rowerową republikę Sölden, a na koniec odmawia wyjazdu. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Więcej informacji: bikerepublic.soelden.com

Sprawdźcie również tradycyjne środowe wheelie Wyn’a na jednej z dróg na szczyt lodowca w Sölden: instagram.com/p/BlYsHAcFNf_/

Na koniec przeczytajcie również naszą relację z ubiegłorocznej wizyty w Bike Republic Sölden.