Wyn Masters w Bike Republic Sölden

Wyn Masters to reprezentant Nowej Zelandii oraz znany zawodnik MTB. Kojarzony jest głównie ze ścigania się po najtrudniejszych trasach, filmowania swoich wyczynów oraz zwiedzania kolejnych miejscówek. Gdy tylko Wyn usłyszał o Bike Republic Sölden – miejscu, gdzie wszyscy kochają dwa kółka – to natychmiast musiał to sprawdzić!

Przez jeden moment wyobraźcie sobie, że jesteście Nowozelandczykiem, który ściga się w zjazdowym Pucharze Świata, ma koronę króla wheelie i jeździcie od miejscówki do miejscówki. Czy można wymarzyć sobie lepszą robotę?

A teraz wyobraźcie sobie miejsce pośrodku Alp, gdzie doświadczeni budowniczy dbają o dzikie i naturalne trasy, a dzieciaki śmigają po bike parkowych liniach. Miejsce, gdzie rządzą rowerzyści i wraz z karnetem na wyciąg dostajesz „prawo głosu”.

Brzmi to jak utopia, ale w austriackich alpach stworzone zostało miejsce, które nazwane zostało Bike Republic Sölden. Miejsce, które dba o swych „obywateli” dzięki 15 naturalnym singlom oraz 9 bike parkowym trasom. A wszystko to wśród zapierających dech w piersiach widoków na lodowce i górskie łąki.

Zobaczcie jak król wheelie Wyn Masters przylatuje na lotnisku w Innsbruck’u pełen sceptycyzmu, gdy otrzymuje swój paszport, zwiedza rowerową republikę Sölden, a na koniec odmawia wyjazdu. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Więcej informacji: bikerepublic.soelden.com

Sprawdźcie również tradycyjne środowe wheelie Wyn’a na jednej z dróg na szczyt lodowca w Sölden: instagram.com/p/BlYsHAcFNf_/

Na koniec przeczytajcie również naszą relację z ubiegłorocznej wizyty w Bike Republic Sölden.