Wraz z upływem lat, coraz większa ilość z nas zaczęła spędzać coraz więcej czasu ze swoimi dziećmi na lokalnych trailsach. To naturalna kolej rzeczy i jest to świetna sprawa. Czym szybciej dziecko zacznie jeździć, tym większą frajdę będzie później odczuwać z jazdy. Szczerze mówiąc, to była tylko kwestia czasu zanim zaczniemy tworzyć własne modele dziecięce. Ponieważ bardzo dużą wagę przykładamy do testowania i projektowania, musieliśmy chwilę poczekać, aż nasze dzieci będą wystarczająco duże.

Do sprawy podeszliśmy na prawdę poważnie, dlatego prezes NS Bikes (Szymon) i jego syn (Max) bardzo zaangażowali się w ten projekt. Gdy tylko chłopak był gotowy, kupiliśmy kilka 20-calowych rowerów od liderów rynku i wykorzystaliśmy je jako punkt odniesienia dla nowego modelu.

Uważnie przyglądaliśmy się jak dziecko używa roweru, jaką ma postawę, jakie komponenty są potrzebne i co tak naprawdę jest najważniejsze w rowerach dziecięcych. Doszliśmy do wniosku, że głównym problemem w większości rowerów jest geometria, która jest za krótka i za stroma. Była ona zeskalowaną wersją starych rowerów MTB.

NS Bikes Clash 20″

Pierwszym rowerem dziecięcym nad jakim zaczęliśmy pracować był Clash 20″. Skupiliśmy się nad poprawną, agresywną pozycją. Szybko zrozumieliśmy, że ma to bardzo duże znaczenie nawet u młodych rider’ów. Szersza kierownica, dłuższy reach i łagodniejsze kąty… wszystko to czego nauczyliśmy się robiąc nowoczesne rowery dla dorosłych działa tak samo u maluchów!

Poza tym upewniliśmy się, że rower posiada odpowiednio zeskalowane części i co jest naprawdę ważne dobre opony. Odkryliśmy, że w tym wieku średnio-wielka, szybko tocząca się opona jest najlepszym wyborem. Dzieciaki nie potrzebują tyle przyczepności w zakrętach i w trakcie podjazdów, ale korzystaj z większej objętości, pod warunkiem odpowiednio niskiego ciśnienia!

NS Bikes Clash Jr 2019

Kolejnym etapem było opracowanie dwóch 24-calowych rowerów – Clash JR i Nerd JR – prawdziwego roweru z pełnym zawieszeniem dla najmłodszych. I wtedy zaczęła się najbardziej interesująca część tego projektu. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić prawdziwą maszynę MTB, zdając sobie sprawę, że większość dzieci nie wie czy jeździ enduro, xc czy downhill, chcą po prostu się cieszyć jazdą. Musieliśmy podołać tym oczekiwaniom!

NS Bikes Nerd Jr 2019

Wiedzieliśmy, że kluczową sprawą w rowerach 24″ powinna być możliwość rośnięcia wraz z wiekiem ridera. Zwłaszcza w przypadku high-end’owych rowerów, nie chcemy wydawać pieniędzy na jedno sezonowy sprzęt. Dlatego właśnie modele Clash JR i Nerd JR zostały zaprojektowane pod koła 24″ i 26″. Oba modele seryjnie wyposażone są w mniejsze koła 24″, a wraz ze wzrostem dziecka możemy zmienić rozmiar kół na większy. Dzięki temu rider stoi wyżej nad ziemią, a większa koła dodają stabilności przy dużych prędkościach i na nierównym terenie.

NS Bikes Clash Jr na kołach 24″ i 26″.

Nerd JR posiada specjalny system przy mocowaniu dampera, który obniża wysokość suportu i wypłaszcza kąt główki w momencie zmiany kół na większe. To sprawia, że rower jeszcze lepiej dostosowuje się do ridera po zmianie z 24″ na 26″, jest stabilniejszy i pozwala zachować większą kontrolę.

NS Bikes Nerd Jr na kołach 24″ i 26″.

Max zaczął testować Nerd’a na kołach 24″ a po całym sezonie spędzonym na mniejszych kołach, zmieniliśmy je na większe i dostosowaliśmy geometrię za pomocą tulei dampera. Nasz tester mógł jechać całą trasę Pucharu Polski w XC z kilkoma rockgardenami, co było wyzwaniem nawet dla niektórych starszych zawodników. Dobre zawieszenie ma kluczowe znaczenie dla dzieci, ponieważ standardowe podzepoły są zbyt twarde do dziecięcych rowerów.

Nerd JR jest naprawdę uniwersalną maszyną. Świetnie podjeżdża i jednocześnie jest stabilny w locie i na stromych zjazdach. Najbliższym odpowiednikiem tego roweru wśród dorosłych modeli są rowery trailowe. Nerd JR zdecydowanie odróżnia się od innych produktów tego typu na rynku.

Model Clash 24″ dostępny jest już w naszym sklepie. Pierwsza tegoroczna dostawa modeli Clash 20″ i Nerd JR przewidziana jest na maj. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w tym miejscu.

O marce NS Bikes

Marka NS Bikes założona została w 2003 roku przez Szymona Kobylińskiego. Od samego początku cechuje się otwartym i bezkompromisowym podejściem do konstrukcji i designu, dbałością o detale oraz ciężką pracą o najwyższą jakość produktu. W ofercie marki znajdują się komponenty, ramy oraz kompletne rowery.

Oficjalna strona:
nsbikes.com
Dystrybucja:
7anna.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, vimeo, youtube