Pierwsze tegoroczne zawody Europejskiej Serii Enduro organizowany pod egidą Enduro World Series odbędą się już w ten weekend w Hiszpanii. W trakcie imprezy Enduro Salines, która będzie miała miejsce na trasach Massanet de Cabrenys w Katalonii, zawodnicy będą mieli do pokonania 5 etapów o łącznej długości 39 kilometrów oraz 1680 metrów przewyższenia.

Pierwsze zawody serii odbędą się w Hiszpanii podczas Enduro Salines.

Pierwsze zawody sezonu zapowiadają się bardzo ekscytująco. Będą bardzo mocno obsadzone, a wśród faworytów wymienia się Robina Wallnera (Ibis Cycles Enduro Race Team) oraz Zakariasa Bloma Johansena (Cube Action Team). Pokrzyżować plany z całą pewnością będą chcieli tacy zawodnicy jak Youn Deniaud (Giant Factory Off-Road Team) czy Gabriel Torralba (Orbea Enduro Team). Nie można zapominać również o lokalnych zawodnikach – Guillem Sanz oraz Mariano Mari będą bardzo mocni na swoim terenie.

Anita i Caro Gehrig

Wśród pań wszystkie oczy będą skierowane na słynne rodzeństwo, czyli Anitę i Caro Gehrig (Norco Twins racing). Szwajcarki z całą pewnością mają potencjał by zająć dwa pierwsze miejsca. Wśród pozostałych kandydatek do zwycięstwa wymieniane są Nastasia Gimenez, Yasmine Adel Refaat czy Marketa Michalkova.

To już drugi sezon Europejskiej Serii Enduro, która w założeniu ma zmniejszyć dystans pomiędzy kwalifikacjami oraz główną serią Enduro World Series. Rozgrywki kontynentalne umożliwiają zawodnikom rywalizację bliżej domu, zdobywanie cennych punktów do rankingu oraz szansę na zdobycie nowego tytułu – Mistrza Europejskiej Serii Enduro.

Zakarias Johansen

Rywalizacja w tegorocznym kalendarzu rozpocznie się od zawodów w Hiszpanii. Następnie w maju odbędzie się impreza w szkockim Innerleithen, by przenieść się do Petzen i Jamnicy w Austrii oraz Słowenii w czerwcu. Sezon zakończy się we wrześniu we francuskim Valley du Louron.

Bardzo się cieszę, że Europejska Seria Enduro rozpoczyna swój drugi sezon i stale się rozwija. Ta seria jest idealna dla zawodników, którzy mogą pokazać swoje umiejętności w miarę blisko swoich rodzinnych miejsc i przy okazji mogą zgarnąć miejsce uprawniające do startu w głównej serii Enduro World Series.

Zdajemy sobie sprawę, że amatorzy i prywatni zawodnicy nie są w stanie latać po całym świecie by rywalizować w zawodach i Europejska Seria Enduro jest idealna dla nich z tego powodu. Na start sezonu do Hiszpanii przyjedzie kilka dużych nazwisk, więc weekend zapowiada się bardzo ekscytująco.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube