O zębatkach narrow wide można powiedzieć, że są jednym z lepszych innowacji w kolarstwie górskim ostatnich lat. Dzięki specjalnej konstrukcji zębów w napędach 1x w końcu można było zrezygnować z napinaczy łańcucha i cieszyć się prostym oraz niezawodnym napędem. Po kilku latach jazdy moja dotychczasowa zębatka zakończyła swój żywot i z pomocą przyszła mi polska marka Dragon Bike Components, która wyposażyła mnie w ich produkt.

Zębatka narrow wide od Dragon Bike Components.

Narrow-wide

O technologii narrow wide pisaliśmy już kilka lat temu w tym miejscu, więc w wielkim skrócie można powiedzieć, że jest to zębatka wyposażona w specjalny profil zębów, dzięki któremu łańcuch nie spada nawet na największych wertepach.

Aż szkoda zakładać łańcuch na te zęby.

Zębatka Dragon Bike Components

W ofercie marki znajdziemy tradycyjne zębatki czy owalne, ja jednak pozostaję wierny swoim ideałom i wciąż zostaję przy zwykłej wersji. Wymogiem był jedynie standard pasujący pod korbę Shimano Saint M820, czyli klasyczny rozmiar 104BCD. Preferowany przeze mnie rozmiar to 32t, więc chyba jeden z najbardziej popularnych rozmiarów w ogóle.

Waga zębatki to zaledwie 41g.

Sama zębatka została wykonana z aluminium 7075-T6, wycięta metodą CNC i od początku do końca wykonana w Polsce. Moja sztuka została dodatkowo specjalnie spersonalizowana, aby poprawić walory wizualne.

Test czas start!

Wizualnie zębatka wygląda super, a drobne logosy 43RIDE wycięte laserem sprawiają, że drugiej takiej nie znajdziecie na pewno. Montaż przebiegł bezproblemowo, a to głównie dzięki mocno wyciętej konstrukcji zębatki, dzięki czemu nie musiałem nawet demontować korby z roweru. Pierwsze jazdy potwierdzają, że zębatka od Dragon Bike Components spełnia swoje zadanie, ale prawdziwy test przyjdzie w górach, nie mogę się doczekać!

– Tomasz Profic, 43RIDE

O marce Dragon Bike Components

Jesteśmy firmą działającą od 2014 roku, lecz pierwsze części stworzone przez nas powstały już w 2008 roku. Rodzinne tradycje kolarskie zrodziły w nas pomysł założenia firmy produkującej części rowerowe. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas studiów inżynierskich oraz magisterskich pozwalają nam na wykorzystywaniu najnowszych technologii w procesach produkcyjnych. Naszym celem jest produkowanie części o jak najwyższej jakości, przed wprowadzeniem do oferty są one długotrwale testowane przez nas samych jak i również naszych testerów.

Oficjalna strona:
dbcomponents.eu
Media:
facebook, instagram