Jest, mamy go! Wylądował w HQ 43RIDE! Kask Met Parachute MCR – kask wielozadaniowy, stworzony do prawdziwego szlajania się po ścieżkach górskich, takie pure MTB. Pierwsze wrażenie? Piękny! W poniższej prezentacji fotograficznej postaram się go bliżej opisać. Zapraszam.

Włoscy projektanci przyzwyczaili nas do tego, że można zrobić coś praktycznego i zarazem pięknego.
W sumie 21 otworów wentylacyjnych zapewnia wysoką przewiewność.
Wewnętrzna część szczęki pokryta jest materiałem absorbującym uderzenie.
Odpinana szczęka w systemie zamknięcia MCR. Waga szczęki 378g w rozmiarze M (378g + 453g dało mi wynik 831g w rozmiarze M całego kasku). Zamontowane wymienne wkładki policzkowe możemy dopasować „pod siebie” (2 rozmiary w zestawie).
To pokrętło jest częścią systemu MCR, mocowania szczęki w kasku. Magnetic Chinbar Release po naprowadzeniu śruby w otwór wciąga i blokuje system tworząc pełnoprawny kask fullface.
Zdejmowanie i zakładanie dzięki systemowi MCR staje się proste już po kilku użyciach.
Po włożeniu zaczepów w gniazda w kasku, pokrętła naprowadzamy na otwory, które intuicyjnie wkręcają się i blokują w nagwintowanych otworach. Tak działa system Magnetic Chinbar Release.
Nowoczesny kask MTB współpracuje z goglami tak jak MET Parachute MCR (SPY Woot).
Współpracuje, czyli także możemy spokojnie podnieść gogle i utrzymać je pod daszkiem.
Daszek Parachute MCR jest elastyczny i posiada możliwość regulacji położenia.
Elastyczny, właśnie tak.
Elastyczny… i to jak!
Wewnątrz kasku znajdziemy system ochrony głowy MIPS. Zapięcie kasku pod szyją odbywa się za pomocą magnetycznego zaczepu Fidlock.
Regulacja obwodu głowy odbywa się za pomocą systemu BOA. Jedne z ważniejszych parametrów MET Parachute MCR – atesty: ASTM F1952 i ASTM F2032
MCR – Magnetic Chinbar Release.
Po zdjęciu szczęki otrzymujemy stylowy, rasowy kask enduro.
S | 52/56 cm FullFace 820g / OpenFace 435g
M| 56/58 cm FullFace 840g / OpenFace 455g
L | 58/61 cm FullFace 880g / OpenFace 495g
Kask MET Parachute MCR z goglami SPY Woot.

Przedstawiłem w sposób obrazowy jak wygląda nowy kask MET Parachute MCR. Ten model ma praktycznie wszystkie najnowsze rozwiązania jakie może mieć topowy kask MTB 2w1. Atesty ASTM, MIPS, super wentylację, Fidlock Magnetic, system regulacji rozmiaru BOA, MCR, nienaganna współpraca z goglami, czego chcieć więcej? Trzeba dodać, że wykonanie i detale są na najwyższym poziomie i nie ma się do czego przyczepić.

MET Parachute MCR jest świetną propozycją dla wszystkich kolarzy górskich poszukujących bezpiecznego rozwiązania na trudniejszych ścieżkach zjazdowych, na które musimy dostać się o własnych siłach. W skrócie podjazd – open face, zjazd – full face.

Niska waga i wszechstronność zastosowania powoduje, że jest to także świetna propozycja dla najmłodszych kolarzy, ale nie tylko :)

Kask MET Parachute MCR będzie używany namiętnie przez cały sezon, o wszelkich innych, nowych spostrzeżeniach będę informował Was na bieżąco. Do zobaczenia na szlaku.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

Specyfikacja:

 • system MCR – Magnetic Chinbar Release
 • demontowana szczęka
 • certyfikaty ASTM F1952-15, ASTM F2032-15, EN 1078:2012+A1:2012 | REGULATION (EU) 2016/425, U.S. CPSC 1203, AS/NZS 2063:2008 + A1:2009
 • elastyczny, regulowany daszek
 • wymienne wkładki policzkowe (2 rozmiary w zestawie)
 • 21 otworów wentylacyjnych
 • współpracują z goglami
 • system bezpieczeństwa MIPS
 • system dopasowania obwodu głowy BOA
 • zapięcie kasku pod szyją Fidlock Magnetic
 • dostępne rozmiary: S 54-56 cm, M 56-58 cm, L 58-61 cm
 • dostępne kolory: czarny, czerwony, czarno-czerwony, czarno-niebieski, czarno-pomarańczowy, szary

Kask MET Parachute MCR można kupić w naszym sklepie shop.43ride.com – 1299zł

O marce MET Helmets

MET S.p.A to jeden z liderów światowych producentów kasków rowerowych. Nasza siedziba zlokalizowana jest w samym sercu włoskich Alp, a naszą misją zawsze było tworzenie najlepszej jakości produktów z alpejskim dziedzictwem.

Oficjalna strona: 
met-helmets.com
Dystrybucja: velo.pl
Media: 
facebooktwitterinstagramvimeoyoutube