Leatt to marka z RPA, która jako pierwsza wprowadziła na rynek rewolucyjny ochraniacz karku neck brace. Od kilku lat mocno rozwija swoją kolekcję ubrań do MTB, a teraz przyszła pora na wprowadzenie obuwia.

Zdjęcie: Christoph Laue

Obuwie Leatt MTB

Obuwie Leatt zostało zaprojektowane i przetestowane w całej szerokości geograficznej świata, od pustyni Moab aż po europejskie Alpy. Wytrzymałe buty to nie tylko idealny miks pomiędzy stylem, komfortem i czuciem, ale również jest to kluczowy element podczas jazdy i dlatego nie może tu być żadnych kompromisów.

Modele butów do użytkowania z pedałami SPD posiadają specjalny indeksowany kanał, który jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku pedałami. Regulacja odbywa się w zakresie 25mm. Wycofanie mocowania do tyłu idealnie sprawdzi się podczas zjazdów, podczas gdy przeniesienie wpinki do przodu poprawia pedałowanie. Z kolei zwiększona o 15mm regulacja w tylnej części zmniejsza nacisk na ścięgno Achillesa.

Zdjęcie: Christoph Laue

Buty Leatt mogą poprawić sposób Twojej jazdy ponieważ poprawiają czucie roweru. Sekret tkwi w cholewce, ukrytej nad podeszwą buta. Kontroluje ona zgięcie buta i w zależności od modelu decyduje o tym do jakiego stylu jazdy but jest przeznaczony. Bardziej miękka cholewka występuje w modelu 2.0, który przeznaczony jest do jazdy trail/all mountain. Średnia miękkość to model 3.0 i najbardziej uniwersalne zastosowanie, podczas gdy najtwardsza i najlepiej pedałująca cholewka znajduje się w modelach SPD 4.0 i 5.0.

Inżynierowie Leatt skupili się na stworzeniu bardzo wytrzymałej podeszwy wykonanej z gumy RideGrip, która powinna wytrzymać wszelkie uderzenia i przebicia. Wzór podeszwy WaffleGrip zaprojektowany został tak, aby zapewniać maksymalną przyczepność z pinami pedałów, a specjalne kanały błotne powinny trzymać zanieczyszczenia z daleka.

Za wentylację i zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi dba specjalna wodoodporna i oddychająca membrana parametrach 10k/10k. Wyściółka jest antybakteryjna i antyzapachowa, a do tego bardzo szybko wysycha. Przy sznurówkach z kolei znajdziemy specjalne sprzączki, które mają zapobiegać ich samoczynnym rozwiązywaniu.

Zdjęcie: Christoph Laue

Płaskie buty MTB 2.0

Jeśli najbardziej zależy Ci na dobrym wyglądzie, to model 2.0 z pewnością będzie dla Ciebie. Casualowy wygląd skate’owego buta sprawia, że jest to idealne obuwie do miejskich zastosowań. Jest wygodny i oddychający, a do tego posiada bardzo wytrzymałą podeszwę.

Płaskie buty MTB 3.0

Riderzy, którzy chcą mieć pełną kontrolę powinni zainteresować się modelem 3.0, który przeznaczony jest do jazdy enduro czy downhill. Ten but posiada ochronę kostki oraz kilka dodatkowych wzmocnień w strategicznych miejscach.

Buty SPD MTB 4.0

Dla osób, które przede wszystkim cenią sobie komfort użytkowania, stworzyliśmy model 4.0, który współpracuje z pedałami SPD. Szeroki zakres regulacji, szybkoschnący materiał oraz efektywna wentylacja. Wszystko to sprawia, że jest to idealne obuwie na każdą pogodę.

Buty SPD MTB 5.0

Jeśli lubisz jeździć w deszczu i błocie, lub po prostu preferujesz ciężkie warunki atmosferyczne, to model 5.0 jest idealny. Wykonany został z wodoodpornego i szybkoschnącego materiału o parametrach 10k/10k, a do tego posiada system szybkiego sznurowania oraz szeroki zakres regulacji wpinki SPD.

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter