Liczyłem na nią, ale rozczarowała… Nie przyszła, a ja wyposażony w buty Shimano MW7 czekałem i czekałem… Zimy nie było, po jesieni przyszła wczesna wiosna i w takich warunkach sprawdzałem buty SPD Shimano MW7. We wcześniejszym wpisie przedstawiłem je szerszej publiczności, a teraz przyszła pora na podsumowanie.

Buty Shimano MW7 sprawdzą się na trasie w lesie, bezdrożach, a także przy dłuższych jazdach asfaltem.

Jak się jeździ w butach Shimano MW7?

Dopasowanie

Wybór rozmiaru w moim przypadku był prosty ponieważ mam okazję używać butów Shimano w letniej wersji. Wybrałem identyczny rozmiar jak obuwia letniego i okazało się, że przy tym samym rozmiarze producent przewidział (wyprzedzając myśli kolarza), że w okresie jesienno-zimowym możemy chcieć założyć grubszą skarpetę. Tym samym but jest nieco szerszy i większy.

System wiązania BOA.

Początkowo wydawał mi się za duży, ale faktycznie, zmieścił cieplejsze skarpetki. Z kolei dzięki systemowi wiązania buta BOA spokojnie można dopasować obuwie nawet z cienką letnią skarpetką.

Model butów Shimano NW7 sprawdzam także podczas jazd endurance.

Izolacja i utrzymanie ciepła

Dopasowanie buta za pomocą pokrętła BOA jest precyzyjne.

Wspomniałem wcześniej, zimy się nie doczekałem… Na podstawie warunków w jakich jeździłem mogę stwierdzić jedno, cieszę się, że Shimano MW7 nie są tylko typowymi butami zimowymi. Membrana GORE-TEX w tych butach zapewniła izolację termiczną, a dzięki stosowaniu różnych grubości/typu skarpetek opartych na ocieplonej wkładce mogłem dobrać odpowiednio komfort termiczny do swoich stóp (każdy ma swój, inny próg oddychalności stopy). Najniższa temperatura w jakiej miałem okazję jeździć była bliska zeru i przy ponad godzinnej jeździe nie odczułem dyskomfortu. Przy dodatnich temperaturach jest przyjemnie, stopa jest ciepła i sucha, but oddycha i jedynie w okolicy kostki, gdzie znajduje się część z neoprenu, zrobiło się wilgotno, ale w granicach tolerancji.

System wiązania BOA szczelnie przykryty klapą .

Skoro zimy nie ma, to czego można się spodziewać, to deszcz. Niespodziewane opady, które łapią nas gdzieś na trasie to teraz norma. Tu buty Shimano MW7 radzą sobie dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Membrana działa, osłona zapięcia na podbiciu (klapka) spełnia swoje zadanie, jest dobrze, daję duży plus!

Podsumowanie

Buty Shimano MW7 stanowią dobrą platformę do pedałowania w zimowo/jesiennych warunkach (i nie tylko). Nie są sztywne jak wyścigowe wersje obuwia XC, ale pozwalają komfortowo wykorzystać i odpowiednio przenieść moc na układ napędowy. Podeszwa wykonana z gumy MICHELIN® dobrze czepia się podłoża w terenie. Magiczny TORBAL, nie wiem jak Wam to opisać, to po prostu działa ( w linku znajdziecie idealne wytłumaczenie). Pamiętajcie, że wybierając rozmiar butów Shimano MW7 nie bierzcie większego rozmiaru (dla zmieszczenia cieplejszej skarpetki), bierzcie taki sam rozmiar jak zwykle (producent pomyślał za nas). Zwykle kombinowałem z ochraniaczami, skarpetami, innymi patentami, aby zapewnić odrobinę komfortu dla moich stóp. Teraz porzuciłem to wszystko, teraz w sposób wygodny zakładam buty Shimano MW7, nie myśląc czy zmarzną stopy, a moje myśli skupiają się wyłącznie na trasie (czy dam radę?). Las, utwardzona droga, asfalt, to miejsca które odwiedzam rowerem ubrany w buty Shimano MW7. Przestać myśleć o zimnych stopach to prawdopodobnie najlepsza rekomendacja dla MW7!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Uniwersalne buty na jesienną zimę i zimną wiosnę.

Specyfikacja:

  • Wodoszczelna, izolowana wyściółka GORE-TEX.
  • Konstrukcja ze zintegrowaną osłoną linek BOA i wysoką osłoną ściągacza.
  • Pokrętło Boa® L6 do szybkiej i precyzyjnej regulacji.
  • Wkładka z wyściółką polarową zapewniająca lepszą izolację i utrzymywanie ciepła.
  • Gumowa podeszwa MICHELIN® o podwójnej gęstości zapewnia doskonałą przyczepność, charakteryzuje się wysoką trwałością, stabilnością i właściwościami antypoślizgowymi.
  • Skrętna środkowa część podeszwy „TORBAL” umożliwia naturalny ruch rowerzysty podczas zjazdów.
  • Kompatybilne z systemem Shimano SPD.
  • Rozmiary: 38–48
Gore-Tex to mocny punkt tego obuwia.

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube