To, że 2020 rok był ciężki, to mało powiedziane. Wszystkie większe plany ogarnął chaos, a większość producentów miała problemy z wprowadzeniem nowych rzeczy, które faktycznie coś zmieniały w życiu rowerzystów. Jednak amerykańska marka WTB kończy rok z przytupem i wprowadza do oferty dwie nowe obręcze: karbonowe CZR oraz aluminiowe HTZ, które zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach rowerów eMTB.

Kompletnie nowe obręcze CZR zapewniają niesamowitą wytrzymałość przy zachowaniu niższej niż u konkurencji wagi. Wzmacniane gniazda nypli, sprawdzona technologia drążenia otworów 4D oraz asymetryczne ułożenie otworów, sprawiają że CZR jest bardzo wytrzymałą karbonową obręczą. Do tego należy dodać wsparcie dla technologii WTB Solid Strip oraz TCS 2.0 i tym samym otrzymujemy koło odporne na utratę ciśnienia nawet w przypadku awarii szprychy. Obręcz CZR Dostępna jest w dwóch wewnętrznych szerokościach: 700/23mm dla użytkowników graveli oraz 29″/30mm dla kolarzy górskich. Model i23 występuje w wersjach z 24 jak i 28 otworami i waży odpowiednio 331g i 345g. Wersja i30 dostępna jest w konfiguracji 28 lub 32 otwory i waży 472/484g.

W trakcie procesu testowego sprawdziliśmy setki obręczy i mnóstwo kształtów. Nasi testerzy wielokrotnie walczyli z obręczami na trasie, a nasi projektanci zmieniali formę i kształt tak długo, aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów. Gdy w końcu udało nam się uzyskać idealny stosunek wytrzymałości do wagi, ruszyliśmy z ostatecznym projektem i zajęło nam to prawie rok. W końcu mogliśmy rozpocząć końcowe testy CZR i muszę przyznać, że żaden z naszych riderów nie połamał ani jednej sztuki.

– Evan Smith, główny inżynier WTB

Zdajemy sobie sprawę, że użytkownicy chcą mieć coś więcej niż gwarancję niezniszczalności od producenta, więc wysłaliśmy nasze obręcze do zewnętrznej firmy, która określiła nasz produkt jako najlepszą dostępną obecnie obręcz na rynku. W porównaniu do konkurencji obręcze CZR są sztywniejsze i bardziej odporne na uderzenia, a do tego są po prostu lżejsze. Obręcz CZR i23 była wytrzymalsza na uderzenia o 38% w stosunku do konkurencji, a CZR i30 o 10%. A to wszystko w niższej cenie niż konkurencja – 569€/szt.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że różne rzeczy się dzieją, więc oferujemy obręcze CZR z dożywotnią gwarancją oraz ofertą crash replacement, która daje 50% upustu na zakup nowej obręczy.

Obręcz karbonowa nie jest idealnym wyborem dla każdego ridera, zwłaszcza użytkowników eMTB, którzy posiadają dużo cięższe rowery i tym samym nakładają dużo większe obciążenia na obręcz. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom stworzyliśmy aluminiową obręcz HTZ. Posiada ona zwiększoną o 25-30% ściankę boczną w stosunku do naszych obręczy enduro KOM Tough oraz asymetryczny kształt ułożenia otworów na szprychy. Obręcze HTZ dostępne są w rozmiarach i23, i25 oraz i27 w cenie 88€ oraz i30 i i35 w cenie €89.80. Poszczególne rozmiary dostępne są w rozmiarach koła 27.5″ oraz 29″.

Obręcze WTB CZR i HTZ obecnie dostępne są w USA, a w Europie dostępne będą z końcem listopada.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter