Folia ochronna to aktualnie najlepszy i jedyny sposób na zabezpieczenie ramy rowerowej przed wszelkimi uszkodzeniami. W związku z tym producenci różnych folii prześcigają się w tym, aby przyciągnąć uwagę klienta do swojego produktu, a jednym z nich jest brytyjska marka Mucky Nutz, która właśnie na rynek wypuściła produkt Frame Skinz i Stay Skinz.

Canyon Stitched 720 uzbrojony w folię ochronną Mucky Nutz.

Folia ochronna Mucky Nutz

Na ofertę brytyjskiej marki składają się dwa komplety naklejek, które w sumie mają zabezpieczyć każdy element naszej ramy. W praktyce nie jest tak różowo, ponieważ w standardowym zestawie przydałoby się kilka centymetrów więcej, ale strategiczne miejsca przykryjemy bezproblemowo. A do tego jeszcze kompletnie odmienimy wygląd naszej ramy!

Aktualnie do wyboru u polskiego dystrybutora są tylko błyszczące folie w czterech wzorach (camo, controus, viking, viking white), ale wraz z pojawieniem się dostępności u producenta, dojdzie jeszcze wersja z Area51 oraz opcje matowe.

Pełen zestaw folii Mucky Nutz dzieli się na dwie części:

  • Frame Skinz – ochrona głównie przedniego trójkąta; w skład wchodzi 1x ochrona górnej/dolnej rury, 2x łączniki górnej/dolnej rury, 8x łatki na rury, 2x naklejki pod łańcuch, 4x łatki
  • Stay Skinz – ochrona tylnego trójkąta i rury podsiodłowej; w skład wchodzą 2x łatki na rurę podsiodłową i 2x naklejki pod łańcuch

Warto dodać, że elementy folii Mucky Nutz nie są w całości, ale podzielone są na segmenty, które możemy praktycznie dowolnie łączyć ze sobą i tworzyć swoje własne unikalne wzory. Sama folia wykonana jest z winylu i nie zawiera kadmu (eco-friendly!), a jej montaż jest bajecznie prosty.

Folie ochronne Mucky Nutz można kupić bezpośrednio u dystrybutora – vincere.pl:
Frame Skinz, 129zł – camo, controus, viking, viking white
Stay Skinz, 99zł – camo, controus, viking, viking white

O firmie Mucky Nutz

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Mucky Nutz odpowiada na zapotrzebowania użytkowników dwóch kółek prostymi metodami. W swojej ofercie posiadają całą gamę produktów ochronnych, które mają zabezpieczyć ramę przed wpływem warunków zewnętrznych.

Oficjalna strona: muckynutz.com
Media: facebook, instagram, twitter