Pochodząca z RPA marka Leatt wprowadziła do swojej oferty nowy model gogli rowerowych – MTB Velocity 4.0. Dzięki kilku innowacyjnym właściwościom z całą pewnością gogle te wyróżniają się wśród innych modeli dostępnych na rynku i dzięki temu została przyznana im nagroda Design & Innovation Awards 2021. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym sezonie nagroda ta również przypadła Leatt’owi – za kask MTB 4.0 oraz Neck Brace 3.5.

Podstawową zaletą nowych gogli Leatt MTB Velocity 4.0 jest kuloodporna szyba. Jest ona na tyle wytrzymała, że ochroni nasze oczy nie tylko przed gałęziami czy zarysowaniami, ale również spełnia wojskową normę MIL-DTL-43511D – tak w razie jakby ktoś do Was strzelał na trasie ;)

Zakres widzenia to 170 stopni, a szybka dodatkowo posiada warstwę Permanent-Anti-fog, co ma zapobiegać nadmiernemu parowaniu. Jeśli to za mało, to dodajmy do tego samooczyszczającą się z błota ramkę, której specjalny kształt ułatwia samoistne usuwanie zanieczyszczeń.

Jeśli chodzi o wentylację, to unikalny kształt ramki sprawia, że nie powinno być gorąco nawet w najbardziej upalne dni, a ciekawostką jest także pasek. Jest on wykonany z siateczkowanego materiału MaxiVent, dzięki czemu nie blokuje on przepływu powietrza w kasku.

Zdjęcie: Marek Chabros

Kolejną unikatową rzeczą jest szyba w technologii RideViz, gdzie Leatt zintegrował kilka warstw: przeciw parowaniu (anti-fog), przeciw zadrapanion (anti-scratch) i lustrzaną powłokę.

Zdjęcie: Marek Chabros

Gogle Leatt MTB Velocity 4.0 dostępne będą już wkrótce u polskiego dystrybutora w czterech kolorach w cenie 189zł.

Gogle Leatt MTB Velocity 4.0 trafiły do naszej redakcji już kilka tygodni temu i choć aura nie nastraja do jazdy na rowerze, to mieliśmy okazję skorzystać z nich kilkukrotnie. Niebawem skrobniemy kilka słów prezentacji, ale póki co wydaje się, że zdecydowanie zasłużyły na przyznaną nagrodę.

– Tomasz Profic, 43RIDE

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter