Marka Leatt prezentuje najnowszą naturalną kolekcję ubrań na sezon 2022. Dodatkowo z dumą ogłaszamy, że zastąpiliśmy wszystkie plastikowe opakowania biodegradowalnym i wolnym od plastiku materiałem. Ta ekologiczna zmiana dotyczy wszystkich produktów z kolekcji Moto oraz MTB.

Po ponad 16 latach od stworzenia pierwszego ochraniacza karku Leatt Neck Brace, południowoafrykańska marka znana z rozwiązywania problemów i innowacji, wchodzi w nową erę zgodnie z hasłem #SaveOurPlanet. Przez lata naukowcy i ekologowie ostrzegali o skutkach zmian klimatu oraz postępującym zanieczyszczeniu środowiska. Zmiany nie mogą nastąpić z dnia na dzień, ale rok 2022 będzie kolejnym krokiem milowym dla marki Leatt. A to dzięki wdrożeniu wolnych od plastiku, biodegradowalnych opakowań z nadrukami z atramentu sojowego, które będą występować we wszystkich produktach z najnowszej, naturalnej kolekcji 2022.

Nowe wyzwanie: Naturalna kolekcja Leatt

Kompletnie nowa naturalna kolekcja jest kolejnym etapem naszej podróży. Wszystkie produkty wchodzące w jej skład zostały wykonane z przyjaznych środowisku materiałów, które pozyskiwane są w racjonalny sposób. Materiały są bardziej wytrzymałe, a używany do nadruków atrament jest trwalszy. Z kolei dzięki specjalnym warstwom, które nie pochłaniają zapachów oraz schną dużo szybciej niż tradycyjna bawełna, ubrania mogą być używane dłużej i rzadziej wymagają prania. W procesie produkcji również zaszły zmiany i teraz wytworzenie ubrań pochłania dużo mniej wody w porównaniu do bawełny czy poliestru. Gotowy produkt zapakowany jest z kolei w biodegradowalny i wolny od plastiku materiał.

Ubrania wysokiej jakości

W nowej naturalnej kolekcji do wyboru będą dwa materiały. Pierwszy z nich to TENCEL™, który wytwarzany jest z nadmiaru miazgi drzewnej. Materiał ten jest bardzo wydajny i zapewnia niezrównany komfort oraz kontrolę termiczną. Dodatkowo jest bardzo miękki dla skóry przez co użytkowanie go jest czystą przyjemnością.

Ubrania Leatt z materiału TENCEL™ to:

Drugim naturalnym materiałem jest przędza, która produkowana jest z przetworzonych fusów kawowych. Tak, ziarna kawy! Koszulki z materiału określonego jako YARN dostępne są w dwóch opcjach. WarmYarn to szybkoschnący materiał o wysokiej kontroli zapachu, który zapewnia ciepło podczas chłodnych przejażdżek. Z kolei IceYarn jest tkaniną oddychającą i chłodną w dotyku, a zarazem oferującą wysoką wydajność chłodzenia i regulacji temperatury.

Ubrania Leatt z materiału Yarn to:

Niekończące się wyzwanie

Każda podróż musi mieć swój początek, a marka Leatt jest w pełni świadoma, że przed nią długa droga. Wdrażamy nowe technologie i zmieniamy sposób pozyskiwania, produkcji i transportu. W rzeczywistości to wyzwanie prawdopodobnie nigdy się nie skończy, nasze cele stale się przesuwają i rozwijają, a znalezienie rozwiązań problemów jest w DNA marki Leatt. Tym samym ciągle będziemy podejmować kroki, aby stworzyć produkty, które mają mniejszy wpływ na naszą planetę. Wysiłek jednej firmy jednak nie wystarczy i musimy połączyć w działaniach do dążenia do lepszego jutra. Tym samym wszystkie ręce na pokład!

Więcej informacji o najnowszej naturalnej kolekcji Leatt MTB 2022 znajdziecie w tym miejscu.

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter